Kuzeyanadolu.net’e konuşan Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen söz konusu yazının kulübe geldiğini doğruladı.

Açıklamalarda bulunan Sürmen, ‘2011’de ben beri bu yönetmelik var. Bugüne kadar birisinden istendiğini duymadık. Bu rakamı isteyebilir mi, ister devlet vergi borcunu istediği gibi ister. Engel yok ama neden ilk olarak bu uygulama Trabzonspor’da gerçekleşiyor? Spor Bakanlığı’ndaki bir yetkilinin işgüzarlığı mı yoksa yereldeki birisinin mi? Zaman içinde göreceğiz. Bütün kulüpler bu durumla ilgilenecek hepsinin başına gelebilir. Böyle ilklerin hep Trabzonspor’da yaşanması üzücü.

Denizli’den Trabzon’a uzanan bordo-mavi tutkusu Denizli’den Trabzon’a uzanan bordo-mavi tutkusu

Burası bir kompleks stadyum ise bir tesistir. Yönetmelikte kompleksin tarifi var tesisin de tarifi var. Orada eğer yönetmelik uygulanacaksa Fenerbahçe’nin ve Beşiktaş’ın aldığı kararlar da geçersiz. Tesislere isim verilmenin bakanlık tarafından onaylanması gerekiyor, hiçbiri onaylayarak yapmadı.

Bu stadyumlara sponsor bulurken yönetmelik gereği izin aldınız mı demeyen spor bakanlığı neden %25’i istiyor. Dolayısıyla bu tuhaf şeylerde Trabzonspor’un başına geliyor. Bu ilki yaşatan bürokratlar hakkında milletvekillerimizi göreve davet ediyorum.