Bugün Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinin 2. haftasının yapılan ilk oturumunda, 2024 Yılı Gelir Tarifesinde Atatürk Köşkü Giriş Ücretleri ile ilgili CHP Grup Başkanvekili Tugay Şahin’in sorusunu yanıtlayan Murat Zorluoğlu, giriş ücretinin 30 TL olarak belirlendiğini söyledi.

Trabzon'da ev yangını! Trabzon'da ev yangını!

Başkan Murat Zorluoğlu, Türkiye’de belediyelere ait müzelerde de Kültür ve Turizm Bakanlığının, Müze Kartı'nın geçmesi gerektiğini ifade ederek, “Benim şahsi önerim ve yaklaşımım şu: Müze kart diye sistem var. Çok cüzi bir ücretle kart alıyorsunuz, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeleri o kartlarla birlikte ücretsiz şekilde ziyaret edebiliyorsunuz.

Ben sayın Kültür ve Turizm Bakanımıza da bu konuyu arz edeceğim. Belediyelerin işlettiği müzeleri bu sisteme dahil edelim. Oraları ziyaret edenlerden de Bakanlık bizim payımızı düşeni gönderebilir. Bunu gerçekleştirirsek çok güzel bir iş yapmış olacağız. Bu Trabzon’daki Şehir Müzesi için de, Çal Mağarası ve Atatürk Köşkü, belki Kızlar Manastırı için de bu sistem uygulanmış olur. Bunu net şekilde sayın bakanımıza arz edeceğim” dedi.