Kurban Bayramı’nda Bayburt sessizliğe büründü, cadde ve sokaklar boş kaldı. Mahalle aralarında, sokaklarda olduğu gibi Bayburt’un en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesi’nde de sessizlik hakimdi.

Vatandaşların yoğunluk oluşturduğu, yer yer trafiğin durma noktasına geldiği ve her zaman kalabalık olmasıyla bilinen Cumhuriyet Caddesi, Kurban Bayramı tatilinde boş kaldı.

Memleketlerinde Kurban Bayramı’nı geçirmek isteyen gurbetçilerin memleketlerine gelmesiyle birlikte Bayburt’ta insan yoğunluğu bir hayli artmıştı. Arife gününde de gecenin geç saatlerine kadar hareketliliğini koruyan Bayburt’ta, kılınan bayram namazı sonrası vatandaşlar evlerine çekilince sokaklar sessizliğe büründü.

Giresun’da heyelan nedeniyle ulaşıma kapanan yolu açma çalışmaları başlatıldı Giresun’da heyelan nedeniyle ulaşıma kapanan yolu açma çalışmaları başlatıldı

Hem yaya, hem de araç trafiğiyle bilinen Cumhuriyet Caddesi’nde ise görevi başında olan güvenlik güçleri, belediye temizlik işçileri ve park halindeki araçlar göze çarpıyor.

Kaynak: iha