Bayburt’ta Kurban Bayramı tatili boyunca güzel havayı fırsat bilen vatandaşlar, piknik alanlarına akın etti.

Bayramın ilk gününde kurbanlık telaşına düşen vatandaşlar, diğer günlerde ise il dışından aynı zamanda yurt dışından gelen misafiriyle birlikte piknik alanlarında kurban etleriyle mangal yaparak temiz havanın, doğanın tadını çıkardılar. Çocuklar da oyun alanlarında gün boyunca eğlenceli anlar yaşadı.

15 Temmuz Şehitler Parkı’nda vatandaşlar kalabalık nedeniyle kamelyalarda yer bulamazken bazı vatandaşlar da çimlere getirdikleri örtüleri sererek, piknik yapmaktan vazgeçmediler. Ailesiyle birlikte piknik alanına geldiğini ifade eden Samet Yiğit isimli vatandaş, "Ailemle, eşimle birlikte Yeni Şehir Parkı’na geldik. Sıcaktan ve bayram telaşından küçükte olsa bir kaçış oldu bizim için. Semaverimizi yaktık, mangalımızı yaktık günü bu şekilde bitirip evimize gideceğiz" diye konuştu.

Rize’de akrabalar arasında odun bilmecesi Rize’de akrabalar arasında odun bilmecesi

Bayram tatili için Sivas’tan memleketi Bayburt’a tatil yapmaya gelen Muhammet Kara, çocuklarıyla birlikte piknik yaptığını, tatilin keyfini memlekette çıkardığını söyledi.

Öte yandan nüfusu az olan Bayburt’ta il dışından ve yurtdışından gelen gurbetçilerle birlikte kentte nüfus sayısı ikiye katlanırken bu durum piknik alanlarına da yansıdı. Bayram tatili ve yaz tatili için memleketlerine akın eden gurbetçiler, şehir merkezinde nüfusun artmasına, trafikte yoğunluk yaşanmasına neden oldu.

Kaynak: iha