İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kurban Bayramı tatilinin ilk 7 gününde trafik kazalarında 62 kişinin hayatını kaybettiğini ve 8.690 kişinin yaralandığını açıkladı.

Özel sektör fırsat bildi, çay fiyatını düşürdü... Özel sektör fırsat bildi, çay fiyatını düşürdü...

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bayram tatili boyunca trafik polislerinin ve jandarma trafik ekiplerinin 24 saat esasına göre denetimlerini sürdürdüğünü belirtti.

Yerlikaya, "Bayram tatilinin 7. günü olan 21 Haziran 2024 Cuma günü 24 saatlik süre içinde 597 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 13 kişi hayatını kaybetti, 1.007 kişi yaralandı. Aynı gün 406.165 araç denetlendi ve 21.129 araca hız ve radar işlemi, 39.021 araca ise diğer işlemler yapıldı. Bayram tatilinin ilk 7 gününde (cumartesi, pazar, pazartesi, salı, çarşamba, perşembe ve cuma) maalesef 62 kişi hayatını kaybetti ve 8.690 kişi yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Uyarılar Üst Üste Geldi

Bakan Yerlikaya, sürücülere hız yapmamaları ve emniyet kemeri takmaları konusunda önemli uyarılarda bulundu. "Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da, otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil. Yolun sonu bayram olsun," dedi.

Denetimler Sıkı Şekilde Devam Ediyor

Bayram tatili boyunca trafik denetimlerinin aralıksız sürdüğünü belirten Yerlikaya, tüm sürücüleri dikkatli olmaya ve trafik kurallarına uymaya davet etti.

Özellikle hız ve radar denetimlerinin arttırıldığını ve trafik ekiplerinin 24 saat görev başında olduğunu vurgulayan Bakan Yerlikaya, bu denetimlerin kazaları önlemek ve can kayıplarını azaltmak için yapıldığını ifade etti.

Kaynak: Haber 7