CHP İlçe Haluk Batmaz'dan, AK Parti İlçe Başkanı Çebi'ye yanıt! CHP İlçe Haluk Batmaz'dan, AK Parti İlçe Başkanı Çebi'ye yanıt!

Görev başındaki Belediye başkanlarının topluma iletişimimin en güçlü yanı sosyal medyaları. Ancak bunun da ağır sorumlulukları var.

Sosyal medya üzerinden gelen eleştiriler. Belediye Başkanları, bu eleştirilere tahammül etmeleri gerekiyor. Sosyal medya ile iletişim kuruyorsan eleştirileri de hoşgörü ile karşılayacaksın.

Şu sıralarda, Büyükşehir Belediye Başkanı A.Metin Genç’n Fenerli taraftarlarla başı sıkıntıda. Eleştiriler hakaret boyutuna geldi. Bu hakaretleri tek tek tespit edip, mahkemeye gidiyor.. Doğrusunu yapıyor. Bir ara yoruma kapatmayı denedi fakat sonra vazgeçti.

Belediye Başkanı olduktan bu yana Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya da sosyal medyasını çok iyi kullanıyor. Ancak O’na da bir eleştiri var.. Sosyal medya üzerinden kendisini eleştiren takipçiler engelleniyormuş.

Engellenen ne dedi ne yaptı bilmiyoruz, sınırları aşmadığı sürece eleştiri olmalı. Sayın Kaya’nın ekibi sosyal medyasını bir toplum memnuniyet anketi olarak algılamalı, Trabzon’dan gelen hararet içermeyen eleştiri yapanları, engellememeli diye düşünüyoruz. Şu sıralar sanki bu sayısal olarak çoğaldı.

Editör: Serkan Kılınç