Dijital cüzdanlarla pek çok işlemin hızlı ve sorunsuz bir şekilde yapıldığını belirten Sosyal Medya Uzmanı Berat Kalay, “Artık cüzdanlarımız dijitalde. Daha kolay bir şekilde elektronik işlemlerimizi yapma şansı elde etmiş durumdayız. Bir kişinin banka hesabı dijital cüzdanıyla entegre olabilir. Bu durum, özellikle internet alışverişlerinde işlemlerin daha kolay yapılmasına olanak tanıyor.” ifadelerinde bulundu.

Dijital cüzdan hakkında açıklamalarda bulunan Berat Kalay, açıklamalarına şu sözlerle devam etti: “Dijital cüzdan kullanıcılar için bir kolaylık. Çünkü banka kartı, kredi kartı veya ön ödemeli kartlar tek bir yerde muhafaza edilebiliyor. Kart sahipleri, kartlarıyla ilgili bilgilere dijital cüzdanları sayesinde kolaylıkla ulaşabiliyor. Ayrıca kartlarına ait bilgileri dijital cüzdanlarına güvenli bir şekilde ekleyebiliyor. Bunun yanı sıra bilgilerin güncellenebildiğini ve silinebildiğini de belirtebiliriz. Ödeme noktasında da dijital cüzdanların büyük kolaylık sağladığını belirtebiliriz. Kullanıcı ödeme yapmak istediklerinde dijital cüzdan üzerinde yer alan kartlarından istediklerini seçerek ödemelerini tek bir tıkla yapma şansı elde edebiliyor. Bu hususların tamamı, dijital cüzdanların ne kadar önemli bir konumda yer aldıklarını anlamamızı sağlıyor. Artık birçok şeyde dijitalleşme önemli olduğu için dijitalleşemeye ayak uydurmak, kullanıcıların zamandan ve maliyetten tasarruf elde etmesine olanak tanıyor.”

Dijital Cüzdanlar Elektronik İşlem Yapmamıza Olanak Tanıyor
Kullanıcıların elektronik işlemlerini tek bir cüzdan üzerinden yapabilmesini mümkün kılan dijital cüzdanların, pek çok kişi tarafından kullanıldığını belirten Berat Kalay, açıklamalarını şu sözlerle noktaladı: “Biliyorsunuz, artık birçok işlemde internetin kolaylıklarından yararlanıyoruz. Artık kimse telefon faturasını ödemek için şubelere gitmiyor. Tek bir uygulama üzerinden ödemelerini hızlı ve kolay bir şekilde yapma şansı elde ediyor. Dijital cüzdanlarla bu işlemlerin çok daha kolay bir şekilde sağlandığını söyleyebiliriz. Kullanıcının halihazırda kullanmış olduğu kartların tamamını ekleyebildiği dijital cüzdanlar, ödemelerin hızlı ve kolay bir şekilde tek bir uygulama üzerinden yapılmasını olanaklı hale getiriyor. Kullanımının pratik olması da dijital cüzdanlara ilginin artmasını sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar sürücü kartları, kimlik kartları gibi belgeleri de cüzdanlarında saklayabiliyor. Fiziki cüzdanların yapabildiklerinden çok daha fazlası, dijital cüzdanlar sayesinde gerçekleştirilebiliyor. Bu nedenle son zamanlarda dijital cüzdanlara yönelimin artış gösterdiğini belirtmek olanaklı.”