61 SAAT HABER SERVİSİ-Gökhan Dihkan

İllerdeki kuaförlerin Ankara'da yürüyüş gerçekleştirdiğini ifade eden Köksal, "Daha önce verilen kuaför randevuları nedeniyle 1 gün kapatma uygulaması 1 Ocak 2023 tarihine ertelendi" dedi.

Köksal, "Biraz karışıklık oldu. Bazı valiler izin verdi, bazı valiler bakanlığın talimatı var tam gün kapanacaksın dedi. Bir vali izin verip biri vermeyince karışıklık oldu. Bize de izin verilsin diyenler oldu. Kuaförler Ankara'da yürüyüş yaptı. Açık konuşmak gerekirse bu işi kuaför istemedi. Berberler bir gün kapanma uygulamasının ertelenmesine üzüldüler, kuaförler sevindiler" şeklinde konuştu.

RANDEVULAR ORTADA KALDI

Daha önce yılbaşına kadar randevular verildiğini hatırlatan Köksal, "Randevular ortada kaldı. Düğünler var. Devlet ve bakanlık da bütün bunları yeniden değerlendirmek için 3 ay erteleme yoluna gitti. Yılbaşından itibaren uygulamaya girecek şeklinde genelge gönderdi. Bu işi daha çok berberler istiyor, kuaför istemiyor. Oysa herkes kapatırsa kimsenin kaybı olmazdı. Yılbaşından sonra herşey düzene girer diye tahmin ediyorum" dedi.