Beşiktaş’ın Barcelona’dan kiraladığı ve sözleşmesi sezonun bitmesiyle sona eren yıldız oyuncu Miralem Pjanic’de son Şampiyona Trabzonspor’un hakkını teslim etti.
Türkiye’den son röportajını Hürriyet gazetesine veren Boşnak Yıldız, Trabzonspor’un şampiyonluğu hak ettiğini vurguladı.

MSB duyurdu: 2 gemi daha yola çıktı MSB duyurdu: 2 gemi daha yola çıktı

ŞAMPİYONLUKTA BÜYÜK GÜÇ TARAFTAR

Trabzonspor’un çok iyi bir kadrosun olduğunu, hatta yedek kulübesinde bile sahada mücadele  edecek ilk 11’i bulunduğunu kaydeden Pjanic, Trabzonspor taraftarlarına da övgüler yağdırdı.
Pjanic, ”Trabzonspor Süper Lig'de şampiyonluğu hak etti. Çok iyi bir kadroları var. Yedek kulübesinde bile sahada mücadele edecek ilk 11'i mevcuttu. Tebrik ederim. Trabzonspor'un şampiyonluğunda büyük gücün taraftarlar olduğunu gördük. Bence Fenerbahçe'nin kadrosu da küçümsenmemeli. Fenerbahçe için bence bu noktada Mesut Özil büyük faktör” dedi.

Ekran Resmi 2022-06-30 22.52.17

TÜRKİYE’DE FİZİK ÖN PLANDA

Türkiye’de ki futbol kalitesinde de bahseden Pjanic, "Türkiye'de futbol mantalitesi Avrupa'ya göre çok farklı. Türkiye'de tüm takımlar fizik üstünlüğüne önem veriyorlar. Sistem ve taktik ön plana çıkmalı. Bunu herkes görüyor. Sergen Yalçın elindeki kadro ile en iyisini yapmaya çalıştı. Pandemi ve sakatlık yüzünden baş edemedi.”