Trabzonspor, Spor Toto Süper Ligin 36. Haftasında deplasmanda oynayacağı Giresunspor maçı hazırlıklarına bugün yaptığı antrenman ile devam etti. 

Bordo – Mavililerde antrenman öncesinde sürpriz bir gelişme yaşandı. Bordo -  Mavililerin teknik direktörü Nenad Bjelica, basın mensuplarının yanına selam vermek için geldi.

Bu sırada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bjelica, “Kendimi çok iyi hissediyorum. Herkesin karşılaması, özellikle kulüpteki insanlara, taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz. Ekibime ve bana çok yakın davrandılar. Zor bir zamanda takımı devraldık.  Yıl sonu gelmişti, sezon sonu gelmişti ve çok fazla bir hedef de kalmamıştı. Bizim gelişimizden önce kulübün sahip olduğu hedeflere ulaşılamamıştı. 
Tabiki bizim işimizi bu durum biraz da zorlaştırdı. Ama tabiki bu riski bilerek geldik buraya. Çünkü 1 ay geçtikten sonra kulübü tanımak, burada bizi bekleyen taraftarımızı tanıdıktan sonra, kimlerle bizimle beraber olabilir, bunu tanımış ve görmüş olduk. Haziran ayında gelmiş olsaydık buraya 1 aya ihtiyacımız olacaktı bu dediklerimizi yapmak için. Tabiki sonuçlar bazı, maçlarda istediğimiz gibi değildi. Tabiki sakat oyuncularımız da vardı. Kırmızı kartlar ve vs gibi durumlarda bizi etkiledi. Ama bu takımın daha fazlasını vereceğinden hiç şüphem yok. Burada zamanımız oldukça, daha fazla çalışma fırsatı buldukça sonuçların istediğimiz geleceğinden hiç şüphem yok. Oynadığımız son maç bize önümüzdeki sene için o ışığı veriyor” dedi. 

TRABZONSPOR'UN ÖNÜMÜZDEKİ SEZON HEDEFİ KUPALAR

Bijelica, önümüzdeki sene için hedef olarak ise,  “Çok yarışmacı bir takım olmasını umuyorum. Bunu yapmaya çalııyoruz. İyi oyuncuları aramıza katmak istiyoruz. Takımın hedefleri için uğraşmaya, çalışmaya, koşmaya aç oyuncluarı aramıza katmak istiyoruz. Tabiki oyuncu maaşları konusunda dikkatli davranıp, biraz daha aşağı çekebiliriz. Bu bizim için her hangi bir mazeret olmayacak. Şundan eminim çok iyi oyuncular katacağız aramıza. Tabiki de önümüzdeki sezon hedefimzi, Trabzonspor’u Avrupa kupalarında temsil edecek, en yukarılarda olmak. Tabiki kupalar kazanmak için o mücadeleyi her zaman vereceğiz, bundan kimsenin şüphesi olmasın. 

Önümüzdeki sezon için kalacak veya gelecek oyuncularla ilgili karar verip vermediklerine ise Bjelica, “Bu konuda fikrimiz çok net. Burada kalıcak oyuncularla ilgili ve gelecek oyuncularla alakalı… 
 tabiki istediğimiz bütün oyuncuları aramıza katacağız mı bunu da göreceği hep birlikte” diye yanıt verdi.

TAKIMIN FİZİKSEL OLARAK DÜŞMESİ

Takımın 60 dakikadan sonra fiziksel olarak düşüşüyle ilgili olarak ise Bijelica, “Takımın çok iyi geliştiğini düşünüyorum. Son maçlar da daha önceki maçlara kıyasla çok iyi oyun ortaya koyduk. Hem fiziksel büyüyerek gelişecek . Bizde bu yolda ilerliyoruz. Oyuncular için de çok sıkıntılı süreç oldu. Son 2 aya baktığınızda 4 farklı antrenörle çalıştılar. Abdullah hocanın ayrılışı bizim gelişimizle o aradaki periyotta, oyuncuların düşüşü olabilir. Onların da kafalarında soru işareti olmuş olabilir. Öyle bir dönem yaşanmış olabilir. Tabiki takımı şu anda hazırlayacak zaman değil. Adım adım, ilerleyerek, antrenmanların yoğunluğunu buna göre ayarlayarak gitmeye çalışıyoruz.
Yaz kampı döneminde 6 haftalık çalışma sürecimiz olacak. Bu çalşıma sürecinde antrenmanların şiddeti ve yoğunluğunu arttırama devam edeceğiz.
Ve yeni sezonun ilk maçında da yüzde yüzümüzle hazır hale getirmeye çalışacağız” dedi.

TRABZONSPOR'DA GENÇ OYUNCLUARIN DURUMU

Genç oyuncularla ilgili planları da açıklayan Bijelica, “Bütün oyucularımızı, kiralık ve genç oyuncularımızı takip ediyoruz. Otupu hep birliket karar alacağız. Ama bir fikrimiz var. Son 1 aylık süreçte genç oyuncu arkadaşlarımızdan bizimle beraber idmanlara çıkanlar oldu. Dün de 4 tane genç arkadaşımız antrenmana katıldı bizimle idmana çıktılar. Sezen sonuna kadar onları idmanda görmek istiyoruz. Sonrasında da kampta bizimle olabilirlermi nerede daha iyi olurlar bunu oturup konuşacağız.
Önümüzdeki sezon için önemli hedeflerimizden bir tanesi her seferinde U19 takımından 4 oyuncunun antrenmanda A takımla bizle olması. Antrenmanlara bizimle çıkıp, U19 takımında maçlara çıkacaklar plan bu şekilde. Ama içlerinden eğer bizimle oynayabilme yetisine sahip, o yeteneği gösteren olursa bizimle beraber olacak” dedi.

HAMSİK'İN DURUMU

Hamsik’in sezon sonu sözleşmesinin bitmesi ile ilgili gelen soruya ise Bijelica, “Önümüzdeki günlerde kendisiyle bu konu hakkında konuşacağım’ diye yanıt verdi.