Avrasya Üniversitesi 10. yıl hedeflerini açıkladı

Avrasya Üniversitesi’nin Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü, Kalite ve Akreditasyon Koordinatörlüğü ve Uygulama ve Araştırma Merkezleri’nden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Özoran bir basın bildirisi yayınladı.

Avrasya Üniversitesi 10. yıl hedeflerini açıkladı

Prof. Özoran yayınladığı basın bildirisinde aşağıdaki açıklamaları yaptı:

Gelecek yıl 10. Kuruluş yıldönümünü kutlayacak olan Avrasya Üniversitesi; Pelitli Yerleşkesi, Çimenli Yerleşkesi, Ömer Yıldız Yerleşkesi, Yomra Yerleşkesi, Kaşüstü Yerleşkesi ve Yalı Yerleşkesinden oluşan 6 yerleşkeye sahiptir. Kaşüstü, Çimenli ve Yalı Yerleşkelerindeki alt yapı yatırım faaliyetleri sürmekte olup diğer 3 yerleşkede eğitim-öğretim faaliyetleri devam etmektedir.

Yerleşkelere (Kampüslere) dayalı olarak eğitim yapan üniversitemiz, bu özelliği ve sahip olduğu öğrenci-dostu mükemmel fiziki alt yapısı ile vakıf üniversiteleri arasında öne çıkmaktadır. 

YENİ KALİTE POLİTİKASI!

Kurulduğu günden bu yana eğitim-öğretimde kalitenin yükseltilmesine büyük ağırlık veren üniversitemiz, 10. Yılına girerken “Yeni Kalite Politikası” çerçevesinde yaptığı planlamayı 2019-2020 Eğitim Öğretim Döneminde uygulamaya koyacaktır. 

Bu bağlamda üniversitemizin Stratejik Planı ve Eylem Planları kalite odaklı olarak gözden geçirilmiş, üniversitemizin bilimsel potansiyelini uygulamaya geçirecek mekanizmalar oluşturulmuştur.

BÜTÇE 33 KAT ARTTIRILDI!

Üniversitemizin 2019-2020 Araştırma Geliştirme Bütçesi, 33 kat arttırılmış olup, AR-GE süreçlerine ve projelerine verilen güçlü destek artarak sürecektir.

Üniversitemiz Bilimsel Araştırma Projelerine 750 000 TL destek ayrılmış olup, şu ana kadar 2 adet Bilimsel Araştırma Projesi sonuçlandırılmış, 7 adet yeni Bilimsel Araştırma Projesine finansal destek verilmiştir.

Avrasya Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin kurulması için yasal süreç başlatılmış olup, Avrasya Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’ne üniversitemiz Pelitli Yerleşkesi içinde ofis binası tahsis edilmiştir. 

FİNANSAL DESTEK SAĞLANACAK!

Üniversitemiz öğretim üyelerinin Uluslararası İndekslerde taranan bilimsel dergilerde yapacakları yayınlara finansal destek sağlanacaktır.

Üniversitemiz Yomra Yerleşkesinde Orta Öğretim Öğrencileri arasında fen bilimlerine yönelik farkındalık yaratmak amacıyla Fizik Araştırma Laboratuvarı kurulmuş olup, anlaşma yapılan orta öğretim kurumu öğrencileri ile ortak uygulamalar sürmektedir. 

PROGRAMLARIMIZ BAŞARIYLA DEVAM EDİYOR!

Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Doktora Programı 3 İşletme Doktoru mezun vermiş olup, işletme doktora programımız başarıyla devam etmektedir.  

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsü İş Sağlığı ve Güvenliği Doktora Programı ilk İş Güvenliği ve Sağlığı Doktorunu mezun vermiş olup, işletme doktora programımız başarıyla devam etmektedir.  

Üniversitemiz bugüne kadar sürdürdüğü yeni öğretim üyesi kazanma politikasını, 2019-2020 Eğitim Öğretim Döneminde de sürdürmeye devam edecektir.

Öğretim üyesi temini için sürekli olarak ilana çıkılmakta, ön lisans, lisans ve lisansüstü program, bölüm ve ana bilim dallarımızın öğretim üyesi kadrosu sürekli olarak güçlendirilmektedir.


 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
colman61 6 ay önce

ne itici bir adam para yemeye doymayan tiplerden

Misafir Avatar
AA 6 ay önce @colman61

yavuz bey hiç göründüğü gibi itici değil tam tersinde insancıl ve çok beyefendi bir insandır.sadece ilkeleri doğrultusunda disiplini çok sever,ancak diğer mütevelli heyeti mensupları ise tam bir para canavarıdır.

Beğenmedim! (1)