banner1237

Demeli'den Haluk Pekşen'e sert sözler

Demeli'den Haluk Pekşen'e sert sözler

Demeli'den Haluk Pekşen'e sert sözler
 CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in geçtiğimiz günlerde ülkede ki terör ve kaos ortamının MHP’den sorumlu tutması tepkilere neden oldu.
Bir tepkide MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli’den geldi. Demeli, ‘Terör ve kaos ortamında MHP’yi sorumlu tutmak akıl tutulması diyerek şu ifadelere yer verdi;

CHP MUHALEFETE MUHALEFET ETMEKLE MESAFE ALAMAZ

CHP Trabzon Milletvekili Sayın Haluk Pekşen’in bir yerel gazetemizde yayınlanan açıklamalarını hayret ve ibretle okuduk. AKP’den bekleyeceğimiz bu açıklamaların, bir muhalefet partisi olan CHP’nin bir Milletvekili’nden gelmesi büyük talihsizliktir. Şurası unutulmamalıdır ki; CHP muhalefete muhalefet etmekle mesafe alamaz.

BUGÜNKÜ TERÖR VE KAOS ORTAMINDAN MHP’Yİ SORUMLU TUTMAK,

TAM BİR AKIL TUTULMASIDIR

Sayın Pekşen’in açıklamalarında bugünkü terör ve kaos ortamından MHP’yi sorumlu tutması, tam bir akıl tutulmasıdır. Bu ifadeler, maksadını aşan açık bir iftira niteliğindedir. Ülkeyi bu günkü terör ve kaos ortamına AKP-HDP-PKK çözüm ortaklığının getirdiği gün gibi ortada iken, terör örgütüne, siyasi uzantısına ve çözüm ortağı AKP’ye tek kelime etmeyen Pekşen’in görüşlerine CHP’li vatandaşlarımızın da katılmayacağını düşünüyoruz.

CHP, ÜLKEYİ PKK’NIN OYUNCAĞI OLMAKTAN KURTARDIĞI İÇİN;

 MHP’YE TEŞEKKÜR ETMELİDİR

HDP’li formüllere evet demenin, ülkeyi terör örgütünün oyuncağı haline getirmek olduğunu MHP olarak daha önce defalarca ifade ettik. Ülkeyi AKP hükümetinden kurtaracağım diye, terör örgütünün güdümündeki bir partinin desteğindeki bir hükümet formülünü ortaya atmak, milletin aklıyla alay etmektir.

Esasen hem CHP’yi ve hem de ülkeyi HDP ve dolayısıyla PKK’nın oyuncağı olmaktan kurtardığı için Sayın Pekşen MHP’ye teşekkür etmelidir.

MHP’NİN “HAYIR” DEDİKLERİNE HATTA DAHA FAZLASINA CHP DE “HAYIR” DEMEDİ Mİ?

Sayın Pekşen’in MHP’yi her şeye “hayır” demekle suçlaması AKP’nin değirmenine su taşımaktan başka bir işe yaramayacak boş bir laftan ibarettir. MHP’nin neye evet, neye hayır dediği bellidir.

MHP devletimizin kuruluş felsefesini, milli ve üniter niteliklerini ifade eden Anayasamızın ilk 4 maddesinin korunmasına, 17/25 Aralık süreci dahil bütün yolsuzlukların yargı önüne çıkarılmasına, ülkeyi bölünmeye götüren sözde çözüm sürecinin sonlandırılmasına ve Cumhurbaşkanı dahil herkesin Anayasal ve yasal sınırlara çekilmesine evet demiştir.

AKP’li bir azınlık hükümetiyle seçime gidilmesine, HDP’nin de içinde yer alacağı bir seçim hükümetiyle seçime gidilmesine ve yine müstafi AKP hükümetiyle seçime gitme anlamına gelen parlamentoda erken seçim kararı alınarak seçime gidilmesine hayır demiştir. İşin ilginç tarafı MHP’nin hayır dediği her şeye, hatta daha fazlasına CHP de hayır demiştir. Şimdi nasıl oluyor da CHP “evetçi”, MHP “hayırcı” oluyor. Üstelik CHP, AKP ile kurulacak ikili bir seçim hükümetine de hayır demiştir.

CHP’yi “istikşafi” görüşme palavrasıyla 33 gün oyalayan AKP,   MHP’ye bir koalisyon bile teklif etmemiştir. Gerçek budur ve bu gerçeği CHP’li vatandaşlarımız dahil hemen herkes bilmektedir. Yine erken seçimi ilk isteyen kişinin Sayın Davutoğlu ve dolayısıyla AKP olduğu, seçim akşamı yaptığı malum balkon konuşmasıyla sabittir.

ERDOĞAN’A MİLLETVEKİLLİĞİ, BAŞBAKANLIK VE SARAY YOLUNU AÇAN CHP OLMUŞTUR

Sayın Pekşen’in 2002’lere gidip, eski defterleri açması ve MHP’yi haksız yere suçlaması da abesle iştigaldir. Oysa sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Şubat 2003’teki Anayasa değişikliği ile Milletvekilliği, Başbakanlık ve dolayısıyla bugünkü saray yolunu açan Sayın Baykal ve o zamanki CHP yönetimidir.

Yine AKP’ye TBMM Başkanlığını hediye eden de, CHP’de ve MHP’de birçok değerli isim dururken, saraydan icazetli Deniz Baykal isminde ısrar eden CHP olmuştur. 

SAYIN PEKŞEN’İN TALİHSİZ AÇIKLAMALARININ KARŞILIĞI YOKTUR,
CHP’Lİ VATANDAŞLARIMIZA SABIR DİLİYORUZ

Neresinden bakarsanız bakın,  Sayın Pekşen’in iddialarının fazla ciddiye alınır bir tarafı bulunmamaktadır. Ancak, CHP’ye oy veren ve gönül veren vatandaşlarımıza saygımız gereği, bu açıklamaları mecburen yapma gereği duyduk. İktidara değil de muhalefete muhalefet eden, sözlerinin nereye gittiğini bilmeyen, nereye çarpacağı belli olmayan Sayın Pekşen’i sağduyulu CHP’li seçmenlere havale ediyoruz.

Sayın Pekşen’in açıklamalarının siyasette bir karşılığı yoktur. Yaptığı yersiz, tutarsız ve mantıksız açıklamalarla kendilerini zor duruma düşüren CHP’li vatandaşlarımıza bu seçimde sabırlar diliyoruz. Allah yardımcıları olsun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.