banner643

Gümrükçüoğlu: Eğitim camiamızın emrinde olmaya devam edeceğiz

2016-2017 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Bu yaz döneminde eğitim kurumlarımızda 4 milyon TL’lik yatırıma imza attık. Eğitim camiamızın emrinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

Gümrükçüoğlu: Eğitim camiamızın emrinde olmaya devam edeceğiz
BAŞKAN GÜMRÜKÇÜOĞLU’DAN EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI:

Eğitim camiamızın emrinde olmaya devam edeceğiz 

2016-2017 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Bu yaz döneminde eğitim kurumlarımızda 4 milyon TL’lik yatırıma imza attık. Eğitim camiamızın emrinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu 2016-2017 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında, Trabzon il genelindeki okul öncesi eğitim kurumları ile ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında 141 bin öğrencinin ders başı yapacağını ifade eden Başkan Gümrükçüoğlu, “Trabzon il genelinde 656 okulumuzda 141 binin üzerinde öğrencimiz ders başı yapacaktır. Bu okullarımızda toplamda 6 bin 700’ün üzerinde derslik bulunmakta ve 11 binin üzerinde öğretmenimiz görev yapmaktadır. Ayrıca şehrimizde bulunan üniversitelerimizde de eğitim ve öğretim başlamaktadır. Toplumlar için en hayati mesele eğitimdir. 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla eğitim camiamıza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve tüm velilerimize üstün başarılar diliyorum. Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak her dönem olduğu gibi eğitim için üzerimize düşen sorumluluğu fazlasıyla icra edeceğimizi bir kez daha hatırlatmak istiyorum” dedi. 

EĞİTİM KURUMLARIMIZA 4 MİLYON TL YATIRIM YAPTIK 

Mesajında Belediye olarak eğitime destek olmaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Gümrükçüoğlu, “Önceki dönemlerde tamamladığımız ve planladığımız çalışmalar dışında, bu yaz döneminde eğitim kurumlarımızda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızın toplam maliyeti 4 milyon TL’dir. 13 ayrı eğitim kurumunda Büyükşehir Belediyesi olarak çalışma yapmaktayız. Tüm bu çalışmalardaki amacımız üzerimize düşen vazifeyi fazlasıyla yerine getirerek nesillerimizin yetişmesine katkı vermektir” diye konuştu.  

“Bilgiyi üreten ve paylaşan, insanlığın yararına sunabilen genç nesiller, ülkelerin en büyük zenginliğidir” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Gümrükçüoğlu mesajını özetle şu şekilde tamamladı: “Bu yoğun rekabet ortamında tüm ülkeler eğitim sistemlerini, çağın gerekleri doğrultusunda ele almak; yeniliklere uyum sağlayabilecek, uzun vadeli planlamayı gerektiren bir anlayışla uygulamaya koymak zorundadır. Günümüzde esas olan ezbercilikten uzak, öğrencilerimizin ruhsal gelişimlerini temel alan, araştırmayı, sorgulamayı, eleştirel düşünceyi destekleyen, özgüvenli, sorumluluk sahibi ve sorunlara duyarlı nesiller yetiştirebilecek bir eğitim anlayışıdır. Temel amacımız; insan haklarına, her türlü düşünceye saygılı, demokratik değerleri özümsemiş, yeteneklerinin bilincinde, gelişmeye ve yeniliklere açık, bilginin gücüne inanan, Türkiye'nin modern dünyanın öncüleri arasındaki yerini almasına katkı sağlayacak bireyler yetiştirmektir.

YAŞAM BOYU EĞİTİMİ BENİMSEMELİYİZ

Eğitimin her kademesinde standartların ve kalitenin yükselmesi, vatandaşlarımızın her yaşta eğitimin önemini kavraması ve yaşam boyu eğitimi benimsemesinin zorunlu olduğunu hatırlatmakta fayda görüyorum. Tüm zorlu koşullarına rağmen, yurdumuzun her köşesinde fedakârca görev yapan öğretmenlerimize de bu vesileyle, bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

EĞİTİME KATKI VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Belediye olarak her zaman eğitim ve öğretime katkı sunmaya çalışıyoruz. Okullarımızın fiziki şartlarının iyileştirilmesi yanında ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yönelik kırtasiye ve giyecek yardımlarımızı sürdürüyoruz. Açtığımız ücretsiz dershanelerle öğrencilerimize ve ailelerimize katkı sağlıyoruz. Okullarımızdan gelen talepler doğrultusunda katkılarımızı bundan sonra da sürdüreceğimizi belirtmek isterim.

EN BÜYÜK YATIRIM EĞİTİME YAPILANDIR

'Eğitime yapılan yatırım en büyük yatırımdır' anlayışı içerisinde 2016-2017 eğitim-öğretim yılına başlarken, çocuklarımızın ve gençlerimizin heyecan ve coşkularını yürekten paylaşıyor, değerli öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve tüm eğitim camiasına başarılar diliyor, selamlarımı ve sevgilerimi iletiyorum."
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner478