Milletvekili Soylu ve başkanlardan sert ve iddialı sözler

Trabzon AK Parti’nin SKM Çalıştayın’da, Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu Trabzon’un Türkiye ve dünydaki tüm Türk seçmenleri etkileyecek bir yapıya sahip olduğunu belirtere seçim çalışmalarının ülke sınırlarını aşacağını ifade etti, SKM Başkanı Hasan Dilekoğlu ise Paralel ve yerel basına gözdağı verdi.

Milletvekili Soylu ve başkanlardan sert ve iddialı sözler

61 SAAT HABER MERKEZİ-AK Parti Trabzon İl Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Çalıştayı, Panagia Otel’de gerçekleştirildi.

Çalıştaya AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, AK Parti Trabzon Milletvekili ve Adayları Süleyman Soylu, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar, Milletvekili Adayları Salih Cora ve Ergin Aydın, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, İl SKM Başkanı Hasan Dilekoğlu, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, İlçe SKM Başkanları, İl Kadın Kolları Başkanı Bahar Ayvazoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Halim Yılmaz, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları katıldı.

PARALEL VE YEREL MEDYA TEHTİDİ

Çalıştayda açılış konuşmasını yapan İl SKM Başkanı Dilekoğlu, “ 7 Haziran Genel Seçimlerinden sonra gördük ki AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderi, Türkiye’nin kaderi AK Parti’nin kaderi haline gelmiştir. AK Parti’yi tek başına iktidara getirmek varoluşsal bir meseledir ve bu bizim vazifemizdir. Burada yapacak olduğumuz çalışma seçim sürecinde yapacak olduğumuz çalışmaların stratejisi ve değerlendirmesini içerecektir. İktidara gelebilme noktasında neler yapabileceğimizi tartışacağız. Bütün Türkiye genelinde olduğu gibi Trabzon’da da asla ve asla vazgeçmeyeceğimiz ihanet çetesi diye ifade ettiğimiz paralelle mücademiz bütün SKM çalışmalarımızda olacaktır. İkinci önemli husus ise Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve parti büyüklerimize karşı hakaret eden Doğan Medyasına ve buna benzer yerel medyadakilerle mücadelemiz devam edecektir.”

EN ÖNEMLİ SEÇİM BU SEÇİM

Dilekoğlu’nun ardından konuşma yapan İl Başkanı Revi, “7 Haziran Genel Seçimlerine yönelik çalışmalarımızda çay ve fındık ayı olmasına rağmen hiçbir aksaklık olmadı. 1 Kasım Genel Seçimleri için listelerimizin belli olması adına gerekli istişarelerimizi yaptık. Bugüne kadar yapmış olduğumuz bütün planlarda en ufak bir aksaklık olmadan gerçekleşti. Bunda sizin payınız çok büyüktür. Yarından itibaren hep birlikte programlarımızı uygulamaya devam edeceğiz. Önemli bir seçime giriyoruz ve bu seçimin önemini hepimiz biliyor. 1 Kasım’da yapılacak olan seçim Türkiye Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi olacaktır. Bu çalıştayda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

KEŞKELERİ TELAFİ EDECEĞİZ

Dilekoğlu’nun ardından konuşma yapan AK Parti MKYK Üyesi, Trabzon Milletvekili ve Adayı Soylu, “Bizim burada olmamızın bir sebebi var. Gönüllü bir çalışma yapıyoruz. Zorla getirilmiş değiliz. Hep birlikte ve bir gönüllülük esasıyla buradayız. 7 Haziran akşamı SKM’de hep birlikte seçim sonuçlarını takip ettik. Sonuçları canlı canlı izlerken keşke daha çok çalışsaydık, keşke gitmekten imtina ettiğimiz evlere de gitseydik dediğimiz oldu. Keşke partimizin kurucularını biraz daha harekete geçirebilseydik, keşke belediyemizin imkanlarını biraz daha iyi kullanabilseydik dediğimiz oldu. Onlarca yüzlerce ve binlerce keşkeler sayfalar dolu olabilirdi. Şimdi bu keşkeleri telafi edebileceğimiz bir seçime giriyoruz.”

BEN BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDIM

Hep birlikte tekrar milletimize müracaat edeceğimiz ve gelecek adına o Yeni Türkiye’yi oluşturabilmek için sandığın esas olduğunu bir kez daha elde edebileceğimiz bir seçime doğru gidiyoruz. Geçen seçimde iyi çalıştık, bu disiplin içerisinde bu heyetin burada bulunması gayet anlamlıdır. Büyükşehirler arasında oyunu en iyi muhafaza eden bir şehir unvanına sahibiz. Çok çalıştık çok gayret gösterdik ve öyle bir iklim oluşturduk ki Türkiye genelinde 9 puan oy düşmesine rağmen şehrimizdeki ilçelerde rekor oylar aldık. Ben belediye başkanı olsam bütün varımı yoğumu bu seçimde ortaya koyarım. Sadece AK Parti’nin başarısı için değil neden biliyor musunuz? İktidarın oluşturabileceği ve iktidarın imkan sağlayabileceği hizmetlere sahip olmak, gittiğiniz yerlede sizin vekillerinizin ve sizin bürokratlarınızın size imkan sağlamasıdır. 30 yıl içerisinde gelecek hizmetlerin 3 4 yılda gelebilmesi için de belediye başkanlarının bu seçimde varını yoğunu ortaya koyması gerekmektedir.

YA  İSTİKRAR YA DA!

1 Kasım akşamı ya istikrar ve huzur ya da yeniden Türkiye’nin ağır aksak yürüdüğü meselelerin çözümün zorlaştığı bir tabloyla karşılaşacak olduğumuz aşikardır. 1 Kasım seçimleri AK Parti açısından kendi yürüyüşünü telafi etme seçimidir. Belediye Meclis Üyesi olsam kendi mahallemde dokunmadık el bırakmam. Hepimiz gönüllü bir birlikteliğin ve gönüllü bir yolculuğun içerisindeyiz. İstikrar, huzur istiyor muyuz? Bir boşluktan faydalanmak isteyenler terör bataklığa ülkemizi çekmek için çaba gösterdiler. Trabzon’da karar verecek olan sizlersiniz. 33 günlük bir zaman dilimi var hepsi o kadar ve bu zaman dilimi içerisinde ulaşacağımız mahalleler, köyler ve insanlara anlatacaklarımız var. Hem seçim döneminde anlattıklarımız var hem de vekil seçildikten sonra anlattıklarımız var. Aklımız da fikrimiz de mesaimiz de hep Trabzon oldu. Ne söylemişsek yerine getirmeye çalışacağız, görevlerimizi yerine getireceğiz. Trabzon’da çok önemli bir yolculuğu hep birlikte gerçekleştireceğiz. 1 Kasım’da Allah nasip ederse ilk günkü heyecanla ve ilk günkü aşkla ‘Haydi Bismillah’ diyerek 2023 hedefine ulaşmak için yeniden iktidar olacağız.

TRABZON’UN FARKI VAR

Bizim 81 vilayetten farkımız var, bu farkımızı 7 Haziran Genel Seçimlerinde gösterdik. Üç buçuk aydır Trabzon’un sorunlarına el atacak bir hal içerisinde olduk. Her birimizin geçmişte ne yaptığımızı ve şimdi ne yapabiliriz görmemiz gerekiyor. Bu seçimi bir futbol müsabakasının penaltılarına benzetmiyoruz aksine bu seçimi ikinci yarıda sonuca ulaşabileceğimiz bir seçim olarak görüyoruz.

Geçen seçimde yaptıklarımızı bu seçimde de yapmamız gerekmektedir. Hep beraber eşit bir rekora imza atacağız ve bizim imzamız olacak. Türkiye’deki başarımızı inanın çok iyi bir noktaya getireceğiz ve biz de buna gayret göstereceğiz. Trabzon kendi içerisinde yaşayan ve oy veren insanlar kadar Trabzon’un dışında yaşayanlara da etki edebilecek bir kabiliyete sahiptir. Her insana dokunacağız, her eve gireceğiz ve bilmenizi istiyorum bu yolculuğun da bu yolun da hakkını vereceğiz.

PARALEL’E VE MEDYAYA TEHDİT VE GÖZDAĞI
SKM TOPLANTISINDA  BAŞKAN TEHDİT ETTİ

Asla ve asla vaz geçemeceğimiz, ihanet çetesi olan paralel ile mücadelemiz devam edecektir.

Parti büyüklerimize, yerelde de doğan medya grubuna özenenlerle mücarelemiz aynen devam edecektir.

Bizim burada olmamızın bir sebebi var. Elbette ki biz gönüllü bir siyaset yürütüyoruz

Ben 7 Haziran akşamını iyi hatırlıyorum. SKM binasında hep birlikte seçim sonuçlarını takip ederken, arkadaşlarımızın gözündeki iktidarı kaçırma burukluğunu, o salonda hep beraber yaşadık.

Ağzımızı bıçak açmadı, oyların ne kadar daha düşeceğini, HDP’nin oylarının ne kadar daha çıkacağını tek tek üzülerek takip etmeye başladık.

O an aklımızdan ‘Keşke biraz daha çalışsaydık, keşke başkaları da biraz daha çalışsaydı, keşke gidemediğimiz evlere gitseydik, küskünlere biraz daha ulaşabilseydik, belediyelere biraz daha çalışabilseydik, esnaflarımızı daha çok ziyaret edebilseydik.  Bu keşkeler sayfalar, ciltler olarak uzayabilirdi.

Bu keşkeyi telafi edecek bir seçimdir. Tekrar milletimize müracaat edeceğimiz, gelecek adına milletimize yeni Türkiye’yi, insanımızın hayat standartlarının yükseldiği bir Türkiye’yi, hiç kimsenin ötekileştirilmediği, farklılaştırılmadığı bir Türkiye’yi oluşturmak için aslında sandığın, reyin esas olduğunu elde edebileceğimiz bir seçime giriyoruz.

Geçen seçim başarılıydık, büyükşehirler arasında oyunu en iyi koruyan şehir oldu Trabzon. Doğu ilçelerinin çoğunda AK Parti tarihinin en yüksek oylarını aldık.

Türkiye genelinde 9 puanlık kayba rağmen bazı ilçelerde AK Parti’nin kurulduğu tarihten bu güne rekor oy aldık.

Peki eksiklerimiz, daha iyi yapabileceklerimiz yok muydu? Vardı.

Ben belediye başkanı olsam, bütün varımı yoğumu ortaya koyarım. AK Parti için ve millet için. Neden biliyor musunuz. İktidara sahip olmak, iktidarın imkan sağlayacağı hizmetlere sahip olmak ne demektir biliyor musun? Gittiğiniz her yerde sizin bakanlarınızın, bürokratlarınızın sizi karşılaması ve yatırımların hızlı bir şekilde gelmesidir.

Hasta olmadan sağlığın, fukaralığa düşmeden varlığın kıymetini anlamayız.  İlçe başkanı olsam bir tane o ilçede kanaat önderi bırakmam, bir tane esnaf bırakmam.

Çünkü 1 Kasım akşamı ya bir istikrar ve huzur, ya da Türkiye’nin ağır aksak yürüdüğü bir tablo ile karşılaşmak zorunda kalacağız.  Belediye meclis üyesi olsam, kenidimi mahallemde, kendi sokağımda dokunmadığım kimse bırakmam.  Çünkü güçlü bir teşkilatız ama ben 33 yıldır aktif siyaset yapan biri olarak ilk kez  evimde manşette karşılaştım.

Önümüzde 34 günlük zaman dilimi var. Bu zaman dilimi içinde, ulaşacağımız kesimler ve anlatacaklarımız var. Hem yaptıklarımızı anlatacağız,

Aklımızda, fikrimizde, ailemizde Trabzon olacak bu güne kadar olduğu gibi.  81 ilden farklı kılan, Aynı hedefe doğru yürüyoruz, herşeyi bir kenara bırakın, nefsinizi, olumsuzlukları bir kenara bırakın. 3.5 aydır Trabzon’un meselelerine dokunabilir bir hal ortaya koyduk.  Bu seçim penaltılar değil, bir Trabzon’da bir rekora imza atacağız, biz konuşurken Orhan Bey, Adnan Bey, Ayşe Hanım yaptı demiyoruz.

Trabzon kendi içinden yaşayan ve oy veren insanlar kadar Trabzon dışında yaşayan insanlara etkin edebilecek bir kabiliyete sahiptir.  Kampanyamız sadece Trabzon sınırları içinde kalmayacak. Ülke sınırlarını da aşacağız.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.