RANDEVUSUZ TEDAVİ GELECEK

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) rektör adayı, KTÜ Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahri Özcan , seçilmesi halinde yapacaklarını anlattı.

RANDEVUSUZ TEDAVİ GELECEK
Bilimsel çalışmaların tümünün, kongre, sempozyum, panel gibi yurt içi ve yurt dışı bilimsel aktivitelere maddi destek verileceğini ve bunların ödüllendirileceğini ifade eden Fahri Özcan, “KTÜ Kuruluş Şenlikleri” adı altında yapılan abartılı eğlencelere tepki göstererek “Bunlara harcanılan kaynaklar bilimsel aktivitelere kaydırılacaktır. Şehir ve bölgemizdeki ticaret ve sanayi kuruluşları, yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri ile ortak projeler üretilecektir. Teknokent ile ilgili yeni projeler geliştirilecektir. Başta fındık, çay ve denizcilik gibi alanlarda bilimsel işbirliğine gidilecek her türlü destek sağlanacaktır” diye konuştu.

"Öğretim üyeleri arasında ayrımcılığı sonlandıracağız” diyen Özcan “KTÜ’ deki her bilim adamı bizim ekibimizdir. Her kademedeki öğretim üyesinin katılımcılığı esas alınacaktır. Merkeziyetçi tepeden inme uygulamalar bizim yönetimimizde asla olmayacaktır. Üniversitemizin yükselmesi 2020’li yıllara hazırlanması için bazı projelerimiz var. Bunlardan en önemlisi Karadeniz Teknik Üniversitesi Türkiye’nin en eski 4. üniversitesidir. Bu üniversiteyi Türkiye’deki ilk 10 üniversitenin içerisine sokmak hedefimiz olacaktır. KTÜ’ de bilimsel çalışmaların akademik liyakatin öne çıktığı bir öğretim üyesi, öğretim görevlisi, öğrenci profili ile birlikte tercih edilen bir üniversite haline getireceğiz. Bunun için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız. Bilimsel projeler kesinlikle ödüllendirilecektir. Üniversite şehir entegrasyonu mutlak suretle periyodik yapılacak toplantı, sempozyum panel buna benzer bölgemizin kalkınması ilerlemesi için üniversitenin katkısı mutlak suretle ve her şartla sağlanacaktır. Öğretim üyelerinin özlük hakları ve lojman meselesi özellikle öğretim üyeleri arasında ayrışmaya neden olmuş sorunlar mutlak suretle ivedilikle giderilecektir. Üniversitemizde lüks sayılabilecek her türlü harcama engellenecektir. En acil ihtiyaçlar öncelik sırasına göre belirlenecek ve bütün ihtiyaçların hakkaniyet kuralları içerisinde çözümü sağlanacaktır” ifadelerini kullandı.

KTÜ Farabi Hastanesi imkanlarında tüm vatandaşların eşit olarak yararlandırılacağını kaydeden Özcan “Tüm hastalara ayrım gözetmeksizin randevusuz bakılacaktır. Trabzon sağlık alanında merkezi üs konumuna getirilecek, Bölge ülkelerden Trabzon’a sağlık turizminin gelişi sağlanacaktır” şeklinde konuştu.
Prof. Dr. Fahri Özcan, KTÜ’nün bölgedeki yeni üniversitelerin ağabeyi konumunda olduğunu hatırlatarak “Bu sorumlulukla hareket etme zorundayız. Bu üniversitelerimize her türlü bilimsel ve tecrübe desteği vermek durumundayız. Bu bağlamda şehrimizdeki ve bölgemizdeki özel üniversiteler ile entegrasyon sağlanacaktır. KTÜ Eğitim Fakültesi ayrı bir kampus gibi duruyor. Bu fakülte merkezli 2. bir devlet üniversitesinin kurulması için gerekli proje ve çalışmalar başlatılacaktır” dedi.

Rektörlük makamının göreve geldiğinde 24 saat herkese açık olacağına dikkat çeken Özcan “ Rektör olarak atandığımızda rektörlük konutuna kesinlikle taşınılmayacak; ilerde sosyal tesis olarak kullanılacak şekilde dizayn edilecektir” açıklamasında bulundu.

Prof. Dr. Fahri Özcan, KTÜ’nün 2020’li yıllara hazırlanması gerektiğini, rektörlük seçimlerinin bu nedenle önemli olduğu belirterek KTÜ’nün yol ayrımında olduğunu söyledi. Bu seçimde öğretim üyelerinin KTÜ’ de yeni bir yönetim anlayışına destek vereceklerini ve bu yönde oy kullanacaklarından emin olduğunu ifade eden Özcan, 23 yıldır devam eden eski yönetim ve uzantılarının artık KTÜ idaresinde olmaması gerektiğinin altını çizdi.
Anahtar Kelimeler:
randevusuz tedavi gelecek
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner510