banner1609

Sendika Gümrükçüoğlu’na ne cevap verdi.

Trabzon Yol-İş 1 nolu şube başkanı Hasan Basri Hatipoğlu, yazılı bir açıklama ile Trabzon belediyelerinde havuza alınan çalışanların neden Karayolları bünyesinde yer alması gerektiği yönündeki açıklamalarının yanlış okunduğunu belirtti ve Başkan Gümrükçüoğlu’nun dikkatine ilginç hatırlatmalarda bulundu.

Sendika Gümrükçüoğlu’na ne cevap verdi.
Trabzon Yol-İş 1 nolu şube başkanı Hasan Basri Hatipoğlu, yazılı bir açıklama ile Trabzon belediyelerinde havuza alınan çalışanların neden Karayolları bünyesinde yer alması gerektiği yönündeki açıklamalarının yanlış okunduğunu belirtti ve Başkan Gümrükçüoğlu’nun dikkatine ilginç hatırlatmalarda bulundu.

Hatipoğlu’nun Başkan Gümrükçüoğlu’nu havuz ile ilgili kimsenin burnu kanamayacak Urfa ile Trabzon karşılaştırılmamalı görüşlerine verdiği cevap şöyle..

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve Ortahisar Belediye Başkanımız Sayın Av Ahmet Metin Genç’in basıda çıkan, Özel İdare İşçileri ile ilgili haberlere duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederiz.

      Başkanımız Urfa ilinde Karayollarına  100 kişi alındığı ifade ediliyor, Urfa ili göç vermeyip göç alıyor, Trabzon ilimiz göç verdiği gibi,  diğer farkımız 15 Kasımda başlayan Kar mücadelemiz, 15 Nisan ayına kadar devam ediyor, Sadece kar mücadelesi ile kalmıyor, yağışlı havalarda her yıl afet sorunlarımız oluyor, bu sorunlar deneyimli personelle aşılır.

Urfa iline 100 kişi alındığında, Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü coğrafi konumu,  engebeli oluşu nedeniyle Urfa’ya alınanın dört katı almalıdır.
Yetkililerden, Belediye Başkanlarımızda, siyasilerimizden bu soruna parmak basmaları Bölgemizin menfaatine olacaktır.

Gümrükçüoğlu'ndan havuz açıklaması!
 
İl Özel idaresi çalışanlarının durumu belirsizliğini  koruyor
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon yerel medyasında yer alan ve Trabzon için emsal gösterilen “Urfa’da havuzdaki İl Özel İdaresi çalışanları Karayolları’na geçiyor” haberleriyle ilgili açıklama yaptı.

Başkan Gümrükçüoğlu, yapılan çalışmalar sonucunda Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuz’un Trabzon’da havuzda yer alan personelin Trabzon ili içinde görevlendirilmesinin sağlanacağını kendisine ifade ettiğini kaydetti.

Trabzon’da kapanan İl Özel İdaresi, belde belediyelerinden gelen personelin durumunu Trabzon Milletvekilleri, Trabzon Valisi ve ilçe belediye başkanları ile yakından takip eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’da yapılan uygulamanın Urfa’da yapılan uygulamadan farklı olmadığını, Urfa’da havuzda yer alan personelin Trabzon’daki gibi 15 ayrı kamu kurumunda görevlendirildiğini kaydetti.
Gümrükçüoğlu, 6360 sayılı Kanunu gereği Büyükşehir olan illerdeki tüm belediyeler, kapanan belediyeler ile İl Özel İdaresi’nden gelen çalışanların ardından norm ve ihtiyaç fazlası olan personelin başka kamu kuruluşlarında görevlendirilmek üzere ilgili ilçe belediyeleri ve il belediyesince Valiliklere bildirildiğini hatırlattı.

Gümrükçüoğlu, "Valiliklerde yasa gereği oluşturulan komisyon, çalışmalarını tamamlayarak ilgili personelin görev alanları itibariyle kamu kurum ve kuruluşlarına görevlendirilmeleri için yaptığı çalışmayı Devlet Personel Başkanlığına iletti. Devlet Personel Başkanlığı da Valilik komisyon kararlarını değerlendirerek personelin ilgili illerde ilgili kamu kuruluşlarına devredilmeleri için çalışmalarını sürdürüyor. Tüm bunlar ortadayken ‘Urfa’da havuzdaki Özel İdaresi çalışanları Bakan Faruk Çelik’in isteğiyle Karayolları’na gönderildi’ biçiminde haberler yer almaktadır.
Urfa ilimizde havuzda yer alan personel DSİ, Çevre ve Şehircilik, Milli Eğitim, Tarım, Sağlık Bakanlığı ve Karayolları gibi 15 ayrı kuruma gönderilmiştir. Trabzon için nasıl bir uygulama yapılmışsa Urfa içinde aynı uygulama yapılmıştır. Bir ayrım söz konusu değildir. Sayın Bakanımızın bir ile yönelik herhangi bir talep ve takibi olmadığı Devlet Personel Başkanlığı’nca da ifade edilmiştir. Urfa’da 700 civarındaki İl Özel İdaresi çalışanlarının ancak 100 kadarı görev alanları itibariyle Karayolları'na devredilmiştir. Bu durum Trabzon’da havuzda yer alan personel kardeşlerimizin görev alanları itibariyle görevlendirileceğini de ortaya koymaktadır” dedi.

Başkan Gümrükçüoğlu, ayrıca Trabzon’da havuzda bulunan personelin Trabzon dışında bir yere atanmaması için baştan beri çalışmalarını sürdürdüğünü sonuç olarak da Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuz ile görüşerek mutabakat sağlandığını ifade ederek, “Bizim Ankara’da bu konuyu Sayın Milletvekillerimiz Faruk Nafiz Özak, Erdoğan Bayraktar, Aydın Bıyıklıoğlu, Safiye Seymenoğlu, Trabzon Valimiz Abdil Celil Öz’ün ilçe belediye başkanlarımızın yakın takibi neticesinde Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuz Trabzon’da İl Özel İdaresi’nden devredilen personelin Trabzon ili dahilinde kamu kurum kuruluşlarına verileceğini belirtmiştir. Bizim gayretlerimiz her zaman bu kardeşlerimizin yanında” diye konuştu.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.