banner1034

Trabzon'da C-18 Protestosu! "15 Temmuz hainlerini sokmadık, rantçiyecileri de sokmayacağız!"

Trabzon’da Kanuni Bulvarının yapımı nedeniyle arazilerinin bir kısmı 18. madde ile badelsiz istimlak edilecek vatandaşlar bugün açıklama yaptı. Açıklamada, “Vatan hainleri mezarlığında tek başına yatan 15 Temmuz hainini bu köyün mübarek topraklarına sokmayan bu milletin sizin rantçiyelerinize kapısını açaccağını mı ön görüyorsunuz” denildi..

Trabzon'da C-18 Protestosu! "15 Temmuz hainlerini sokmadık, rantçiyecileri de sokmayacağız!"

61SAAT HABER SERVİSİ - Trabzon’da Kanuni Bulvarının yapımı nedeniyle arazilerinin bir kısmı İmar Kanununda yer alan 18 uygulaması ile bedelsiz istimlak edilecek vatandaşlar, bugün Meydan Parkında bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Güzide Uzun, Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Kurt, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Saka’da destek verdi. Türk bayrakları ve ellerinde ki pankartlarla Atatürk Heykelinde toplanan grup adına açıklamayı Tuna Kurt okudu..

18 uygulaması ile mağdur edildiklerini iddia eden Kurt’un hedefinde Trabzon Büyükşehir Belediesi ve borokrasisi vardı.

“Bilindiği gibi biz Çukurçayır, Gölçayır, Düzyurt, Gözalan ve Akoluk mahalleri olarak imar kanunun 18. maddesi eliyle kanunun hukuk dışı kullanımı sonucu mağduriyet yaşayan hakları gasp edilen sakinleriyiz” ifadeleriyle başlayan Kurt, “Şunu temenni ederiz ki rant ve çıkar uğruna bunca ahı, bunca bedduayı, bunca hakareti ve bunca küfürü göğüsleme cesaretine sahip olanlar, zamanı glediğinde bu halka, bu millete hesap verecek kadarda yüreklidirler inşallah..

Bu milletin tevccühü ne kadar büyükse, emin olun ki keseceği hesapta bir okadar büyük, bir o kadar keskin ve bir o kadar net olacaktır.

Bugüne kadar ki süreç bizi şunu gösterdi, gittiğmizi herkes bize hak veriyor. Tüm kurumlar, odalar STK’lar, cesaret gösterebilen tüm idari ve mülki yetkililer bize haklısınız diyor.

Ancakt sıra çözüme geldğinde çözüm merciindeki bazı yöneticilerimiz, sanki görünmez bir sopa ile tehdit edilircesine, kendi kabuğuna çekiliyor” dedi.

Kurt, “Yaşam alanlarını oluşturmak için uygulanması gereken imar kanunlarını neyin kimin çıkarlarını korumak, kimlerin servetine servet eklemek için keyfi ve hukuk dışı kullanmaya çalışıyorsunuz. İleri sürmüş olduğunuz tüm mazeretleri reddediyoruz. Yaptığımız hesaplama hatalarının ceremesini çekmeyi reddediyoruz. Bir hata varsa eğer cezası da bu hatayı yapanların olacaktır. Çıkıp hesap verirsiniz. Ama hukuksal ama siyasi bu maliyeti hata yapanlar yani sizler ödeyeceksiniz.

1 mt için bir birlerine mermi atan kardeşlerden bahsettik. Bu bölge için namus addedilen bu topraklar için mezara girmiş, hapishaneye düşmüş nice insanlardan bahsettik.

Neden bizi anlamamak için direniyorsunuz” dedi.

“20 km’lik bir yol için öngördüğünüz maliyette yüzde 300 yanıldığınızı, bu insanların ocaklarını söndürererek mi birden saklayacağınız sanıyorsunuz” diyerek sözlerine devam eden Kurt, şu şekilde konuştu: “300 metre geride dönümü 1 milyon 200 bin lira verdiğiniz kamulaştırma bedelinin 18 uygulayarak mazur görenceğini mi planlıyorsunuz.

66 parsele hissedar ettiğiniz Aşkale Çimento Fabrikasının sırf belediye olarak yakın ilişkileriniz var diye, dile getirilmeyeceğini mi farz ediyorsunuz.

Vatan hainleri mezarlığında tek başına yatan 15 Temmuz hainini bu köyün mübarek topraklarına sokmayan bu milletin sizin rantçiyelerinize kapısını açaccağını mı ön görüyorsunuz.

Sakın ama sakın düşüneyin. Düşünme cesaretini gösteriyorsanız da derhal bu düşüncelerinizden vazgeçin. Bu mileltin ahını almayın, vallahi de billahi de yüzünüz gülmez, huzur bulamazsınız”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
EVET 11 ay önce

Bahsettiğiniz mahallelerinize giderken, 18 uygulaması yapılmış yerlerden geçmiyormusunuz? Yoksa önceden 18 uygulaması yapılmış yerlerinizin imarını mı bozdularda karşı çıkıyorsunuz? Ne anlamaz insansınız?

Misafir Avatar
Ali 11 ay önce @EVET

bahsettin yerlerde 18 yapıldıgını kanıtlaya bilirmisin

Beğenmedim! (0)
Avatar
BAhar 11 ay önce

Öteden beri herşeye sessiz kalınmaya alışmışsınız biz kanuna karşı değiliz anlamadığınız işlerine gelince onsekiz işlerine gelince kamulaştırma

Avatar
Hakk 11 ay önce

Millete hakkından fazlasını ver ki milleti kandirmayin millet hakkını ver

Avatar
Bahar 11 ay önce

Kanunu bizde biliyoruz bana yerimin değerini anlatmaya çalışan cengiz bey benim yerim zaten değerli 18 uygulamasından sonra kalan parselime yedikat yabancıları ortak ederseniz bu iş başka hal alır ayrıca cahil değiliz gülme komşuna yarın gelir başına mülkiyet hakkı denen birşey vardır biz bu işin uzmanları ile görüştük öyle oturduğumuz yerden ahkam kesmiyoruz

Avatar
Cengiz Yılmaz 11 ay önce

Belediyenin imar kanunun 18. Maddesinş uygulayarak arazinin yüzde 40 ını alma hakkı vardır. Şehirde uygulanmış. Arazinin 1 dönümü 250 bin ederken kalacak olan 600 m2 yerin ise artık imar olduğu için 500 bin den aşağı etmeyecek. Çünkü sağlıkofağı, yol, okul, karakol, altyapı olacak. Eğer bir imar görmemiş arazi 1 dönümün 500 m2 si kamulaştırılırsa gerikaln 500 m2 için de yüzde 40 uygulanır yani arazi hem kamulaştırma hemde imar görecek az kalır. Sizler bu maddeyi ne kadar yanlış anlıyorsunuz. Ayrıca iç anadoluda millet yeter ki imar gelsin diye yırtınırken bizimkiler cahilce hareket ediyor

Misafir Avatar
Raskalnikov 11 ay önce @Cengiz Yılmaz

Biz kimseden yol istemedik alicengiz bey bu arazilerde tarımla geçinen insanlar var siz çıkmış araziniz degerlenecek diyorsunuz aşkale çimento 66 tapuya ortak edilmiş vatandaşa komşusunun arazisine ortak edilmiş kimi alanlar sanayi alanı ilan edilmiş bize bu alanlara ev yapamassınız deniyor belliki bu 1. aşama ilerliyen aşamalarda aşkale çimentonun mahkeme kararıyla ortaklarından İzale-i Şuyu kullanılarak nesillerce yaşadıgı topraklardan mahallenin halkını gönderilmeyeceginin garantisi varmı, bu cahilin sordugu sorulara cevap verebilecek kapasiteniz varmı

Beğenmedim! (0)

banner725