banner643

Trabzon'da CHP'li vekil ile kaymakam tartıştı

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Ortahisar  Kaymakamı Numan Hatipoğlu'nun makam aracının kentin en işlek caddelerinden Kahramanmaraş Caddesi'nde trafiği engeleyecek şekilde park edilmesine tepki gösterdi, görüntüleri sosyal medyada paylaştı. Daha sonra aracın park edildiği alanda karşı karşıya gelen Kaymakamın Hatipoğlu ile Pekşen arasında yaşanan gergin anların görüntüleri de başkaları tarafından paylaşıldı.

Trabzon'da CHP'li vekil ile kaymakam tartıştı
CHP Milletvekili Haluk Pekşen, Trabzon'da Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu'na ait cadde üzerinde park halindeki resmi plakalı makam aracını görüntüledi ve aracın trafiğe engel olacak şekilde park edilmesine tepki gösterdi. Kentin en işlek caddelerinden biri olan Kahramanmaraş Caddesi’nde yola park edilmiş makam aracını gören Milletvekili Pekşen, çektiği görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı. Sosyal medya üzerinden Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu’na tepki gösteren ve aracın yolun ortasına çekildiğini anlatan Pekşen çektiği görüntüde, "Temel fıkrası değil. Size bir gerçeği göstermek istiyorum. Burası Trabzon’un Maraş Caddesi. Caddenin ortasında bir Kaymakam aracı. Bakın, görüyorsunuz. Tam caddenin ortasında. Kaymakam aracını caddenin ortasına park etmiş. Buna Temel fıkralarına rastlamak bile biraz zor. Şehrin önemli caddesi ve caddenin ortasında Ortahisar İlçesi Kaymakamı’nın aracı. Gördüğünüz gibi Kaymakamın aracı şehrin ana caddesinin tam ortasında. Evet, bu bir komedi filmi değil. Gerçek hayatın tam içerisinde. Bir siyasi iktidarın vizyonsuzluğunu, bir devlet adamı koltuğuna oturmuş birisinin çapsızlığını gösteriyor" ifadelerini kullandı.

PEKŞEN VE KAYMAKAM CADDE ORTASINDA TARTIŞTI
Pekşen'in yol üzerine park edilen araç nedeniyle Kaymakam Hatipoğlu'na yönelik sosyal medyada yayınlanan görüntüler sonrasında aracının yanında karşı karşıya gelen Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu ile Milletvekili Haluk Pekşen arasında yaşanan tartışma da çevredeki vatandaşlarca görüntülendi. Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde Kaymakam Numan Hatipoğlu'na aracın park şekline tepkilerini dile getiren Milletvekili Pekşen, trafiğin aksadığını aracı çekmesini isteyerek, "Herkese zülum ediyorsunuz. Trafik burada tıkandı, insanlar burada zorluk yaşıyor. Ben Milletvekiliyim. Benimle saygılı konuşun. Aracınıza binin ve gidin buradan. Milleti engellemeyin" diyerek tepkisini dile getirdi. Yanıt veren Kaymakam Hatipoğlu'nun da, "Gitmeyeceğim kardeşim. Burası benim yerim. 20 yıldır beni görev yaptığım yerlerdeki CHP'lilere sorun. Ben görevimi yapıyorum" dedi.

İŞTE PEKŞEN’İN O GÖRÜNTÜLERİPEKŞEN İLE HATİPOĞLU'NUN TARTIŞMASINI VATANDAŞLAR KAYDETTİ
İŞTE O ANLARPekşen ve Kaymakam Hatipoğlu arasında yaşanan gerginlik çevredeki vatandaşların araya girerek, "Lütfen bize kötü örnek olmayın sayın vekilim, sayın Kaymakamım" şeklinde uyarısı sonrasında sona erdi.  

'BU TESADÜFEN BİR KEZ YAPILMIŞ BİR ŞEY DEĞİL'
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, şunları söyledi: "
"Bu tesadüfen bir kez yapılmış bir şey değil. 6 aydır bu araç buraya park ediyormuş. Minibüsler, oradan geçen herkes bu durumdan rahatsız. Defalarca uyarmışlar. Beyefendi, 'Aracım çıkışta hazır olsun' diye oraya park ettiriyormuş. Bu nasıl mantık anlamak mümkün değil. Kaymakamlığın 30 metre yakınında otopark var. Caddenin ortasına park ediyorsun. Hani münasip şekilde kenara falan park edilse gam yemeyeceğim. Temel fıkraları var ya gerçek söylüyorum, Temel fıkralarında bile rastlanacak bir komedi değil yani. Aracın park ediliş şekline bakar mısınız? Caddeyi kesiyor. Yolun ortasına park edilen aracın nesi savunulabilir? Devletin, 'Bakanları, Başbakanları yürüyor, ne olur siz de yürüseniz? Ne olur? Trabzon'da güvenlik sorunu mu var?"  

KAYMAKAM HATİPOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu ise konuyla ile ilgili olarak ise şu ifadelere yer verdi;

'ŞAHSIM VE DEVETİMİ TAHKİR EDEN İFADELERDE BULUNDU'

''17/07/2016 günü saat 12:00 civarında sekiz aydır büyük bir onur ile çalıştığım Trabzon'da yaşanmış olan bir hadise üzerine bu açıklamanın yapılması zorunluluğu doğmuştur. Kamuoyunun bildiği şekilde Trabzon merkezinde kurulmuş olan Ortahisar Kaymakamlığı yeni Hükümet Konağı tamamlanıncaya kadar olmak üzere Kahramanmaraş Caddesi ile Uzun Sokağı birbirine bağlayan Halkevi Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Yine bu alan bilindiği gibi araç trafiğine kapalıdır. Kaymakamlık makam aracı da normal zamanında otoparkta bulunmakta ve çıkacağım zaman trafiğin durumuna göre uygun bir noktada konumlanmaktadır. Hükümet Konağından araca geçinceye kadarki süre zarfında da pek çok vatandaşımız talepte bulunmakta veya vatandaşımızla sohbet edilebilmektedir. Bu husus çevre esnaflarımızca da görülmektedir. 17/07/2016 günü saat 12:00 civarında yine beni almak üzere henüz gelmiş olan ve içinde şoförün oturduğu araca gelirken de her zamanki gibi birkaç vatandaşımız ile de konuştuğumdan birkaç dakika gecikmeli olarak intikal ettim. Burada Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen tarafından aracın kayda alındığını gördüm. Ayrıca sosyal medyada paylaştığı sözleri paylaştığı çekimin son anlarında duydum. Bunun üzerine kendisine sayın vekilim bir sorun mu vardı demem üzerine kendisi yine hem şahsımı hem de devletimi tahkir eden ifadelerde bulundu.

'ÇAPSIZ HAKARETİNE UĞRADIM'

''1. Kaymakamlık makam aracı yaya geçidini engellememek için kapalı olan Halkevi Sokak çıkışına benim çıkmam üzerine getirilmiştir. Sayın milletvekili çekimi kasten yolu kapatmadığı halde yolu kapatıyor algısı oluşturacak şekilde cekim yapmıştır. Oysa araç minibüslerle aynı hizadadır. Ancak Hükümet Konağı bahçesinde bazı vatandaşlarla görüşmekten dolayı birkaç dakika beklemek durumunda kalınmıştır. Dolayısı ile aracın park şeklinden de habersiz olan şahsım hedef alınmış ve çapsız hakaretine uğramıştır''

'ARACIN ŞOFÖRÜNÜ UYARABİLİRDİ'

2. Sayın milletvekili trafikte gördüğü ve yanlış olduğunu düşündüğü bir hususu aracın şoförü içinde olduğu ve aracı oraya yeni getirmiş olduğu halde iken pekâlâ ikaz ederek yanlış park ettiğini söyleyebilirdi. Ancak sayın vekil bunun yerine sorunu idareciler üzerinden Hükümete yüklemeye çalışan bir sosyal medya paylaşımında bulunmuştur. Bu şekilde amacının trafikte gördüğü ve pekâlâ söylese idi dikkate alınacak bir hususu düzeltmek değil şov malzemesi yapmak olduğunu göstermiştir.

'ÇEKİM YAPMAK İÇİN YASAK OLAN YERDE ARACINI PARK ETTİ'

3. Üstelik bu çekimi yapmak için kendi aracını da Ziraat Bankası önünde yani durulması yasak olan yolun sol tarafında uygunsuz bir noktada beklettiği halde devlet yöneticilerine karşı halkımızı tahrik etmeye kalkışmıştır. Yirmi üç yıldır ülkemizin pek çok farklı bölgesinde fedakârca çalışan, milleti ile devleti arasında köprü olarak görev yapmaya çalışan şahsıma halka tepeden baktığı iması apaçık bir iftiradır. Karadeniz’in küçük bir ilçesinden yetişen ve tüm mesaisini içinden yetiştiği milleti ve devleti için harcayan bir idareci olarak bu iddiayı reddediyorum. Hele de geçici olarak kullanılan Hükümet Konağı çevresinde yaşanan park sorunundan kaynaklanmış olan ve haberdar olmadığım bir konu ile ilgili olarak kullandığı çapsız değerlendirmesini kendisine iade ediyorum. Sayın milletvekili sekiz aydır görev yapmakta olan şahsıma henüz ziyarette dahi bulunmamış iken benimle hiçbir şekilde konuşmamış iken beni yargılama hakkına sahip değildir. Ben şimdiye kadar daima Yüce Peygamberimizin Hadis-i Şerifinde buyurduğu gibi “Allah hayrını murad ettiği kimseyi halkın ihtiyacına merci kılar.” düsturu ile hareket ettim. Oturduğumuz makamlarda geçici ve emanetçi olduğumuzu bilerek halkımıza yasaların verdiği görevler çerçevesinde hizmet etmeye çalıştık. Yirmi üç yıldır makamıma gelen herkes ile doğrudan ilgilendim. Gelemeyecek olana gittim, gidilemeyecek yerlere ulaştım. Yine büyük önder Atatürk’ün “Cumhuriyet en çok kimsesizlerin kimsesidir.” sözü ışığında en çok kimsesizlerin kimsesi olmaya çalıştım. Daha önce görev yaptığım ilçelerde olduğu gibi 320 bini aşan nüfusa sahip olan Ortahisar ilçemizde şahsıma ulaşmak isteyen herkese merci oldum, olmaya devam ediyorum. Kendilerine karşı bizzat sorumlu olduğum Hükümetimizi ve sayın Cumhurbaşkanımızı temsil misyonuna hiç bir zaman halel getirmedim. Büyük bir onurla görev yaptığım ilçelerde bulunan vatandaşlarımız şahidimdir. Bakanlığımızın değerlendirmesi ve takdiri benim çapımı göstermektedir ve bu çapı değerlendirmek sayın milletvekilinin çapı değildir vesselam. Bir Karadenizli olarak aynı zamanda kendi memleketim olarak gördüğüm Trabzon’da kamuoyu önünde böyle bir konu hakkında tartışma yaşamak şahsım adına üzüntü vericidir''
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hasan 2 ay önce

O araç vatandaşa ait olsaydı,çoktan ceza yazılır,silecekleri kaldırılır,çizilir küfür basılırdı....Güçlüyü değil,haklıyı savunmak gerekir....Vekile,bu terbiyesizliği bize gösterdiği için teşekkür ederim...

Avatar
Yerse 2 ay önce

Doğru söylemiş vekil.Çekme arabanı parka aldır yolun ortasından kaldır.Kendisi vekili tanımadığını söylemmiş yalan söyleyerek ben kendine vekilim dedim diyor.sizi tanıyamadım dedi ben Ortahisar kaymakamı siz kimsiniz diye sormayı biliyordun.

Avatar
Burak 2 ay önce

Kaymakamin aracıni oraya park etmesi dünyanın sonu değil ama kaymakam bey bir zahmet otoparka yürüsün yada aracını bir zahmet 2 dk beklesin bir vatandaş yol üstü yakalayıp bir derdini anlatır diye mi korkuyor..

Avatar
mahmuTS 2 ay önce

olayı siyasileştırmeyın.oradaki bir vekil yerıne normal vatandaşta olabilirdi.kaymakamın bunu yapmaması lazım.

Avatar
Sedat61 2 ay önce

Bu arada senin capinida ogrendik sayin vekil.ben vekilim benke duzgun konusun oylemi vrkil oldun ama adam ne bileyimki herkes makamini kullanarak konuşsa senin o kaymakamdan ne farkin olur.bir ikincisi adam t.c nin atadigi kaymakam ak parti vekili değil senin yaptigin siyaseti ilkokulda müsamerelerde yapiyorlar.onun icindirki bu ulkede muhalefet bir arpa boyu yol alamiyor...

Avatar
maçkalı 2 ay önce

Boş işlerin boş vekili!!

Avatar
Taskin 2 ay önce

Bunarin işi muhalefet araç yol ortasında değil trafik cift şerit akıyor zaten kaymakam çekmese başkası çekecek

Avatar
Şenol 2 ay önce

Bu vekil sadece boş işlerle uğraşıyor Trabzona bir hizmeti varmı görüyormusunuz sadece polemik yaratıyor başka gündeme gelemiyor o da haklı

banner510