Trabzon Şöförler odası seçimleri kızışacak, 2 adaya çekilin çağrısı!

Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığına adaylığını koyan Boztepe Durak Başkanı Hüseyin Turgut Aydın'dan, mevcut başkan Turan Altuntaş ve diğer aday eski Genel Sekreter Ömer Hakan Usta ile ilgili çarpıcı iddialar dile getirdi. 

Trabzon Şöförler odası seçimleri kızışacak, 2 adaya çekilin çağrısı!

61SAAT HABER SERVİSİ - Trabzon'da Boztepe Durak Başkanı Hüseyin Turgut Aydın, Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığına adaylığını açıkladı. 
Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde geniş katılımlı bir basın toplantısı düzenleyerek adaylığını açıklayan Aydın'aaydın, , hem kendi durağınndan hem de farklı duraklarda oda üyeleri destek verdi. 
Burada konuşan Aydın, Trabozn Şoförler ve Otomobilciler Odasınnın kamuoyunda anılma şeklinin kendilerini üzdüğünü ifade ederek,  "Son zamanlarda şoförler odasının ve Camiamızın içinde bulunduğu durumdur. Kamuoyunda usulsüzlük, yolsuzluk, görevden alınmalar, istifalar gibi birçok nahoş, üzücü olaylarla anılması biz şoförler odası üyeleri ve Trabzon halkını derinden yaralamaktadır. 
Bu usulsüzlüklerin sebepleri ise bugün şoförler odası seçimindeki rakiplerimdir. Şahsım tarafından yapılan şikâyet üzerine usulsüzlük, yolsuzluk, evrakta sahtecilik, görevi kötüye kullanma, zimmete para geçirme, Kişisel çıkar sağlama suçlarıyla gözaltına alınarak İfadeleri alındıktan sonra serbest bırakılmalarına rağmen. savcılık makamı tarafından yürütülen soruşturmaya, bakanlıktan gelen müfettişlerin de el koyarak soruşturmaya yeni bir boyut kazandırması. Trabzon cumhuriyet savcılığında dosyanın bütün belge, bilgi ve kanıtlarını incelemeye tabii tutarak derin bir soruşturmayla devam ediyor olması olayın büyüklüğünü gözler önüne sermektedir" dedi. 
Aydın, üyelere 7 Ocak'ta ki Genel Kurulda gelir-giderlerin ibra edilmemesi yönünde oy kullanmaya davetederek, " Trabzon şoförler odasına kayıtlı bütün arkadaşlarımızın da odamızın mali durumunun gerçek halini görmek istiyorlarsa  7 Ocaktaki genel kurulda gelir-giderlerin ibra edilmemesi yönünde oy kullanmaya davet ediyorum" diye konuştu. 

SUÇ ORTAKLIĞI YAPTILAR
"Anlatmak istediğim mesele karşımdaki iki adayında 12 yıl boyunca sırdaş olarak, bir olarak, hiç bir yöneticiyi aralarına almadan, hiçbir yöneticiye bilgi vermeden hiçbir inceleme yaptırmadan hesap vermekten kaçınarak suç ortaklığı yaptıklarıdır" diyerek sözlerine devam eden Aydın, şu şekilde konuştu: 
"Tabiri caizse biri minareyi çalmış diğeri ise kılıfı hazırlamıştır. Bu olumsuzluklar üzerine duraklar arasındaki huzursuzluklar körüklenmiştir, etrafa nifak tohumları saçılmış komşu duraklar birbirine düşman edilmiştir.  Esnaf arkadaşlarımız birbiriyle uğraşmaya düşürülmüşken belediye otobüsleri elimizdeki ekmeği almıştır. Bir yıl önce oda başkanının zafiyeti yüzünden alınan araç yaş uygulamasına esnafın tepkisinden çekinilerek iler ki bir tarih için "evet" denmiştir. 
Masa altından yapılan antlaşmalarla esnafın çıkarları düşünülmeden dayatılan raylı sisteme odamız tepkisiz kalmıştır.
Bu vahim tablo karşısında karşımdaki adayların bugüne kadar yaptıklarıyla Trabzon şoförler odası ve esnafına hizmet değil kendilerine hizmet olmuştur. 12 yıl boyunca esnafı sahipsiz bırakmışlardır. Üstüne yetmiyormuş gibi yapılan yolsuzluklara, usulsüzlüklere yöneticiler de ortak etmeye çalışmışlardır. Bu saatten sonra eğer hizmet etmek istiyorlarsa en büyük hizmeti  7 Ocak 2018 kongresinde adaylıktan çekilerek yapabilirler"

KENDİSİ NELER YAPACAK
Kendilerinin ne yapacağını da açıklayan Aydın, "Esnafımızın iliklerine kadar işlemiş bütün sorun ve sıkıntıları, biliyor ve yaşıyoruz.
Bu problemlerin çözümü için hep birlikte tek yürek tek yumruk istişareyle sorunların çözümü için fikir alışverişinde bulunarak kendi bilgi ve birikimimizi sizlerin bilgi ve birikimleriyle harmanlayarak ortak çözümler üreteceğiz. 
Kalp kırmadan, alnı ak, başı dik bir yönetimle hep birlikte odamızı yöneteceğiz. İnşallah. Bütün bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için bugün adaylığımı açıklıyorum.  Birlik ve beraberliğimiz en büyük gücümüzdür.  Bu gücü esnafımızın ve şehrimizin huzuru için, menfaatleri için kullanacağız. İnanıyorum ki esnaf odasında ki yürekli insanlar en güzel tercihi yaparak esnaf odamıza hizmet edecek olanları seçeceklerdir" dedi. 

SADECE ALTUNTAŞ'I ŞİKAYET ETTİ
Kendisinin sadece mevcut Başkan Turan Altuntaş'ı şikayet ettiğini belirten Aydın, "yapılan usulsüz ve yolsuzluklarla ilgili bütün suç ikisinde görüldü. Benim şahsım olarak yaptığım şikayette sadece Turan Altuntaş'ı şikayet etmiştim. Gelen müfettiş ve Cumhuriyet Başsavclıığın yaptığı araştırmada Turan beyin bu usülsüzlük ve yolsuzluğu tek başına yapmadığını ortaya koyduğu için soruşturmaya Genel Sekreter arkadaşımıza da dahil etti. 
Trabzon şoförler Odasına bağlı sürücü kursumuz vardı. 140 mevcutla her ay hizmet vermekte. Sürekli kar eden kuruluş.  Trabzon Şoförler Odasının kakasından 800  - 900 bin TL para aktarıldı. Para buradan buhar edildi. Bunların tespitlerini müfettişler ve savcılık yaptı. Biz savcılığın kararını bekliyoruz" dedi. 

ESNAFI MAĞDUR ETMEDEN RAYLI SİSTEM
Oluşturdukları yönetimde  3-4 tane durak başkanı ve diğer duraklardan sevilen kişiler olduğunu belirten Aydın,  raylı sisteme ise karşı olmadıklarını ifade etti. Ancak bunun da şartını açıklayan Aydın, "Raylı sisteme karşı değiliz. Biz şehrimize yapılacak her türlü yeniliğe her türlü desteği vermek amacındayız. Burada raylı sistemde eğer Samsun'da ki gibi yapılan raylı sistem olursa orada ki esnefın mağdur edildiği şekilde yapılırsa tabi ki karşıyız. Ama esnafı mağdur etmeden yapılacak raylı sisteme sonuna kadar destek veririz" dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Adnan 2 yıl önce

Sürekli yanar döner olan hüseyin bey seçim zamanı gelince yine turan altıntaş lehine seçimden geri çekilir...daha önce yaptığı gibi...önce cebini doldurması lazım

Avatar
Hakkı kılıç 2 yıl önce

Çok enteresan şeyler anlatıyor başkan adayı
Halbuki turan Altıntaş geçtiğimiz günlerde tv konuşmasında çocuklarıma eğer bana bir şey olurda şeçime giremezsem hakan ustaya değil Turgut aydın a destek verin o bu işi yapar talimatı verdiğini belirtmişti

Avatar
semra Yamak 2 yıl önce

Hüseyin Turgut AYDIN şimdi mi aklın başına geldi sen o yolsuzluları daha ilk günden beri biliyorsun.Ailelerinizle birlikte birbirinizin evinden çıkmıyor dunuz. şİmdi ne oldu çıkar dünyası mı her seçim zamanı birkaç kişi daha senin gibi bunu yapıyor seçim zamanı karşısına geçiyorsunuz sonra da yanında yer alıyorsunuz.İnsanın aklına Turan Altuntaş la birlikte hazırlanan taktik mi acaba oyları bölmek için diye düşünce geliyor en iyi niyet olarak( Turan Atıntaş döneminde yapılan yolsuzlukları üçkağıtları bildiğim gördüğüm halde) her seçim yapıldığı için al birini vur ötekini eski personel şoför babanın kızı olarak oradaki yapılan her şeye şahit olduğum için gönül rahatlığı içinde bilerek söylüyorum bunların hiçbiri şoför esnafını temsil etmemesi gerekli o esnafın içinde gerçekten çok saygıdeğer olanlar var onlar başkanlığa aday olmalıdır.

Avatar
semra yamak 2 yıl önce

Bende anlatayım Hüseyin Turgut Aydın ,Engin Hacısalihoğlu dönemi sonrası başa gelen Turan Altuntaş gelir gelmez yaptığı yolsuzluklara ilk tepki personel tarafından verilmiş olup işlerimizi kaybetmek pahasına da olsa yolsuzlukları incelemesi için yapılan şikayetlerin sonucunda Şoförler odasına müfettiş getirilmiştir.sonunda işimizi kaybettik ama 3. müfettiş sonrası Turan Altuntaş ı yolsuzlarından dolayı mahkemeye çıkmasını sağladık. 3 arkadaş O mahkeme günü yaptığımız mücadeleyi bizim yanımızda olduğunu düşünerek size Hüseyin Turgut Aydın ve arkadaşlarınıza anlattık sizde hayretler içinde dinlediniz.Sonra siz Mahkemede ifade verirken hakime bende Turan Altuntaş ın yönetim kurulundaydım eğer yolsuzluklarda benim de suçum varsa benim de cezamı verin dedin.Yani suça ortaklık ettin çünkü yönetim kurulu sizden oluşuyordu.Nedense karşısında yer alıyordun mahkemeden sonra dava devam etti. Seçim günü geldi sen yine karşısındaydın sonra aaaa birden Turan Altuntaş ın yanında yer aldın.Biz önce

Avatar
semra yamak 2 yıl önce

Seçim günü geldi sen yine karşısındaydın sonra aaaa birden Turan Altuntaş ın yanında yer aldın.Biz önce şok olduk nasıl yanında yer alır diye sonra alıştık son 3 seçimde aynı senaryoyu oynuyorsunuz bir yanında bir karşısında oldun ne oldu sadece çıkarların için mi biz aranızdakine çıkar çatışması ve çıkarların buluşması diyoruz öyle de gözüküyor bu git geller ama yine de siz ne dersiniz bilmem.Şimdi doğruları da anlatsan boş her zaman savunduğun doğruları bırakmadan gidersen inandırıcı olursun. Yine döneceksin Turan Altuntaş yönüne bir an önce dön de yorma insanları

Avatar
Süleyman Aydin 2 yıl önce

Evet.mevcut.başkan.doğtu.söylemiştir.Adaylarin.içinde.En temizi.HÜSEYIN TURGUT.AYDINDIR.