banner643

TRABZONSPOR TÜRKİYE'NİN YÜZAKIDIR

MİLLİ SAVUNMA BAKANI İSMET YILMAZ HAMAMİZADE İHSANBEY KÜLTÜR MERKEZİ'NDE ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

TRABZONSPOR TÜRKİYE'NİN YÜZAKIDIR
Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Siyaset Akademisinde konuşuyorTrabzon Türkiye'nin çimentosudurTRABZON-Ak Parti Ankara Milletvekili Prof. Dr. Cevdet Erdöl ile birlikte Trabzon'a gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Hamamizade İhsanbey Kültürmerkezi'nde düzenlenen Siyaset Akademisi'nde önemli açıklamalarda bulundu.
Toplantıya Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Milletvekili Faruk Özak Ankara milletvekili Trabzonlu Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Ak Parti Trabzon İl Başkanı Adnan Günnar, Merkez İlçe Başkanı Zeki Kavanoz, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Karaoğlu, Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen, Sürmene Beledeye Başkanı Fikri Usta ve çok sayıda partili katıldı.


TRABZONSPOR TÜRKİYE'NİN YÜZAKIDIR

Trabzon ile ilgili övgü dolu sözler sarfeden Savunma Bakanı Yılmaz, "Trabzon kendi hakkını her yerde korumuştur. Trabzon vatanımızı korumuş asla pes etmemiştir. Trabzon Türkiye'nin çimentosudur. Trabzon şehri gelincik tacına benzer. Ustaları ve insanları çok beceriklidir. Trabzon önemli bir aktarım merkezidir. Turizm ve ticarette büyük bir potensiyele sahip olan Trabzon için Trabzonsporumuzda çok önemlidir. Trabzonspor sadece Trabzon'un değil Türkiye'nin yüzakıdır. Trabzon Türkiye'yi en iyi temsil eden ildir ve vazgeçilmezdir" dedi.
'MİLLETİM HER TÜRLÜ
VESAYETİN ÜSTESİNDEN GELECEKTİR'
Ülke gündemi ile ilgilide önemli açıklamalarda bulunan Yılmaz Şöyle devam etti,
"25 milyon doları Lüksemburg'tan almak için başbakanlarımızın beklediğini bilirim. Türkiye borç alandan borç veren, yardım alandan yardım veren ülkeye dönüştü. 25 milyon Dolar borç almak için bekleyen Türkiye'den 1 milyar doların üzerinde yardım yapabilen bir Türkiye'ye geldik. Eskiden işçi ihraç eden ülkeydik. İşçi dövizlerine muhtaçtık. Şimdi tam tersine döndü. Şimdi Türkiye 50 – 60 bin Ermeni işçi çalıştırıyor. Özbekistanlı, Türkmenistanlı, Romen, Ukraynalı ve Rusyalı işçi çalıştırıyor. Türkiye artık gelecek seçimleri değil gelecek nesilleri düşündüğü için hedefini 2023 olarak belirledi. Eskiden Türkiye günübirlik yaşardı ve hedefler koyamazdı. Şimdi 2023 – 2050 gibi hedeflerimiz var. Milli gelirimiz 800 milyar dolara yaklaştı. İhracatımız 134 milyar doların üzerine çıktı. Demokrasiyi derinleştiren, ülkemizin itibarına itibar katan siyasetimiz, yeni dönemde de milletten aldığı güçle hizmetlerini artırarak sunmaya devam edecektir. En büyük problemimiz işsizlik. Ancak son 1 yılda 1.5 milyon insanımıza istihdam kapısı açtık. 2023'te işsizliği yüzde 5'in altına düşürmeyi amaçlıyoruz."
DAHA ÇALIŞMAMIZ LAZIM
"Ortak geçmişi paylaşanlar tek millettir' dedik. 'Gelecek umutları bir olanlar', 'aynı dili konuşanlar değil aynı duyguyu paylaşanlar bir millettir' dedik" diyen Bakan Yılmaz, bunu söylemeye devam edeceklerini belirtti. Türkiye'de adaleti önceleyen, insanı merkeze alan, milli birlik ve bütünlüğü amaçlayan, toplumsal dokuyu, dayanışma ve kardeşlik ruhunu güçlendiren bir iktidar bulunduğunu belirten Bakan Yılmaz, "Kardeşliğimize, birliğimize, bu vatandaki müşterek dilimize, terör ve şiddet silahını kullanarak saldıranlara karşı hep dik durduk, bu vatan uğruna şehit düşenleri aziz emanet bildik. Türk milleti bir ve beraber olarak kararlılıkla yürüdükçe aşamayacağı hiçbir engel yoktur. Ancak daha çok ve daha büyük işler yapmak mecburiyetindeyiz. Geçen zamana göre çok fazla çalışmamız lazım. Atatürk'ün söylediği gibi, 'Az zamanda çok ve büyük işler yaptık.' Ama işlerin çok daha büyüğünü önümüzdeki kısa dönemde yapabilmeliyiz. Bunu da başaracağımıza inancımız tamdır" dedi.
BİZİM İÇİN AİLENİN BÜTÜN ÇOCUKLARI DEĞERLİ
Yeni Anayasa çalışmalarına da değinen İsmet Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:  "En büyük görevlerimizden biri de bugünün ihtiyaçlarına cevap veren demokratik ve özgürlükçü yeni bir Anayasa hazırlamaktır. Yeni anayasanın mümkün olduğunca toplumun tüm kesimlerini içine alan, çok geniş katılıma yol açan, toplumsal sözleşmeyi ifade eden bir metin olmasını arzu ediyoruz. İnşallah 21'inci yüzyıldaki özgür Türkiye'nin temel taşlarını oluşturacaktır. 21'inci yüzyıla girerken ülkemizi zengin toplum, ileri demokrasi ve güçlü toplum yapmak istiyoruz. Güvenlik ve emniyet, bir toplumun bir arada yaşayabilmesinin en önemli şartlarından biridir. Devletin en temel varlık gerekçesi de vatandaşlarına sağlayacağı güvenlik ve adalettir. Bu topraklarda yaşayan her ferdin güvenliğini, adaletini, sosyal hizmetlerini, en önemlisi hak ve hürriyetlerini korumak için varız. İyiyi değil, daha iyiyi arıyoruz. Bu topraklar üzerinde kardeşçe el ele verdiğimizde, ürettiğimizde, paylaştığımızda ulaşamayacağımız hiçbir hedef yoktur. Bu ülkenin evlatlarının bekası için bir tek aç ve açıkta yetim kalmayıncaya kadar çalışacağız. Bizim için ailenin bütün çocukları değerlidir. Bizim amacımız birbiriyle dost ve kardeş olan bu insanların aralarındaki dost ve kardeşliği daha da artırmak ve pekiştirmek."
SİYASET MİLLETE HİZMET ARACIDIR
Siyasetin AK Parti için millete hizmet etme aracı olduğunu sözlerine ekleyen İsmet Yılmaz, "Daha büyük bir cesaretle, güçle ve azimle, aziz milletimizin önündeki engelleri birer birer kaldırarak, mazluma güven veren, zalime korku salan bir Türkiye'yi adım adım kuracağız. Benim milletimin aklı, vicdanı, feraseti ve basireti geçmişte olduğu gibi bugün de her türlü vesayetin ve perde arkasındaki Oyunların üstesinden gelecektir" diye konuştu.Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner479