MSB duyurdu: 2 gemi daha yola çıktı MSB duyurdu: 2 gemi daha yola çıktı

Bozcaada’da gezilecek yerler, turistik bir gezi ve tatil için son derece keyif verecektir. Hem çarşısı hem de doğal ortamı ile keyifle tatil yapacağınız özel adalar arasında yerini alıyor. Her yıl binlerce yerli turisti ağırlıyor. Üstelik denizi, koyları ile meşhur ilçede Bozcaada otelleri sizleri eviniz konforundan fazlası ile misafir ediyor. Tatil köyleri, apart oteller gibi daha çok butik tatil isteyenlerin tercih edeceği bir ada. Bunun dışında villa tatili için de son dönemde gelişmelerin olduğu yerlerdendir. Bozcaada feribot seferleri hakkında detaylı bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz.

Bozcaada Kalesi

Kale merkezde yer aldığından, mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. Çünkü tatil iççin gitmiş olmanıza rağmen, turirlerstik bir gezi yapmanıza da fırsat veren bir alandır. Mutlaka kaleye çıkmanız, fotoğraf çekinmeniz, adaya bir de kaleden bakmanızı öneriyoruz. Son derece keyif alacağınız bir gezi olacaktır.

Bozcaada Kilisesi

Bölge Rum kiliselerini korumaya devam ediyor. Bozcaada gezilecek yerler denildiğinde, ilk akla gelenler arasında sokak aralarında yer alan kiliseler var. Kiliseleri inceleyerek de tarihi bir gezi olmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik Bozcaada sokakları son derece etkileyici sokaklardır. Gezinizi yaparak, keyif alacağınız şekilde tamamlayabilirsiniz. Sokak aralarında gezmek sizlere keyif veriyor olacak.

Bozcaada Çarşısı

Turistik yerlerde en keyif alınan yerlerden biri de çarşı oluyor. Çarşıda hem bölgeye özel şeyler bulmanız hem de keyifli zaman geçirmeniz mümkün. Adaya göre son derece büyük bir çarşı. Hediyelik eşya almak isteyen ya da bölgenin insanı ile sohbet etmek isteyen herkes mutlaka bir çarşıya da uğramalıdır. Çarşı kaleye çok yakındır. Rahatlıkla gidilebilir.

Bozcaada Koyları

B0zcaada'ya gidip koylarına gitmeden olmaz. Ada akvaryum koyu ile meşhurdur. Güneş’i batışı izleyeceğiniz bu koyda mutlaka zaman geçirmeniz önerilir. Hem çok keyifli hem de çok güzel bir denizde yüzme imkanı bulacaksınız. Dilerseniz ulaşımı özel araçla sağlayabilirsiniz. Ulaşımın son dönemlerde olmadığı koylardan biridir. Bozcaada ulaşım konusunda alacağınız güncel bilginin ardından, yaza özel minibüs rotaları ile gitme şansınız da olabilir. Koylar adada yüzmek için tercih edilen en güzel yerler olacaktır. Seçim sizin.