61SAAT SPOR SERVİSİ

Abdullah Avcı yönetimindeki Trabzonspor’un Antalya kampı tüm hızıyla devam ediyor.

Bordo mavili takımda Edin Visca ve Marek Hamsik sonrası Bruno Peres basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Trabzonspor’da uzun süreli sakatlık sonrası dün oynan Hull City maçında görev alan Bruno Peres'in açıklamaları 61saat'ten canlı olarak yayınlandı.

Sakatlık sonrası geri dönüş…

Peres, “Çok ciddi bir sakatlıktan bahsediyorsunuz. Hocayla aramızda bir şakalaşmaydı. Böyle bir kulübün iyi oyuncuya ihtiyacı olacağının bilincindeydim. Eski seviyeye geri dönebilmek önemli. Buraya dönebildiğim düşünüyorum. Oynayarak da özgürlüğümü kazandığım anda takıma olabildiğince yardımcı olacağım.” dedi.

Ekran Resmi 2022-12-04 11.10.44

Peres, şöyle devam etti: “Edin Visca ile aramızda sıkı bağ oluştu. Beraber oynadığınız ve birbirininizi iyi anladığınızı hissettiğiniz o anda daha iyi performans gösterebiliyorsunuz. Visca da beni çok iyi anlayan biri. Ben de onu çok iyi anladığımı düşünüyorum. Aramızdaki bağdan dolayı iyi bir iş çıkardığımızı düşünüyorum. İkimiz de sakatlandık. Dönmek kolay değil ve eski formumu yakalamaya çalışıyorum.”

ARAMIZA ÇOK YETENEKLİ ARKADAŞLAR KATILDI

“Geçen sene ile bu takım arasına baktığınızda iki iyi takım görüyorsunuz ama bu sene özelinde çok daha yarışmacı çok daha iyi bir takım görebiliyorsunuz. Aramıza çok yetenekli arkadaşlar katıldı. Herkesin en üst düzeyde performans sergilemesi sonucunda şampiyon olduk. Şampiyonluktan sonra da hedefiniz bu başarıyı tekrarlayabilmek. Sezon başında burada değildim ama takım arkadaşlarımın yanında olmaya çalışan biriyim. Hak etmediğimiz maçları kaybettik. Burada kampın iyi geçtiğini düşünüyorum.”

YABANCI SINIRLAMASI İLE İLGİLİ...

“6 uzun ay oldu geri dönüşüm. Kolay olmadı. Söylemesi kolay ama futbolcu için çok kolay değil. Hissiyatınız var. Saha içinde test etmeniz gerekiyor. Dün de benim için iyi bir test olduğunu düşünüyorum. Sakatlığıma dair ağrı hissetmedim. Biraz yorgunluk hissedebiliyorsunuz sakatlıktan sonra. Yabancı sınırı konusu kulübümü ilgilendiriyor. İşimi en iyi şekilde yapıp takım arkadaşlarıma yardımcı olmaya çalışıyorum. Benim pozisyonda oynayan arkadaşlarım var. Aramızda büyük saygı ve sevgi var. Brezilya milli takımı favorilerden bir tanesi. Herhangi bir dünya kupasında Brezilya deyince favori diye aklınızdan geçirebilirsiniz. Dani Alves yakın arkadaşlarımdan bir tanesi. Çok uzun zamandır tanıyorum. Harika bir insan. Çok yetenekli. 39 yaşında dünya kupasına gidip ilk maçına çıkarmış gibi oynaması saygı uyandıran bir şey.”

FENERBAHÇE MAÇI AÇIKLAMASI

“Fenerbahçe maçı önemli bir maç. Bu tarz maçları her oyuncu oynamak ister. Böyle maçları oynamak kolay değildir. Hem taraftarınız önünde oynuyorsunuz. Olumlu sonuç almanız gerekiyor. Büyük maçlar büyük oyuncuları gerektirirler.  Saha içinde olmayı çok isterdim. Sahanın dışından arkadaşlarımı desteklemeye devam edeceğim.”

yeniköy

akoluk