KUZEYANADOLU.'NET'İN  HABERİNE GÖRE: Bayraktar, "Emekliler için 12 Eylül'den daha kötü biri ücret artışına gidilmesi söz konusu. Askeri ihtilaller döneminde bile asgari ücretin altında bir emekli maaşı olmamıştı. Maalesef şu anda var" dedi.

Çarşıbaşı Bağımsız  Belediye Başkan adayı  Karaçengel adaylığını ilan etti!  Projeleri tek tek sıraladı… Çarşıbaşı Bağımsız Belediye Başkan adayı Karaçengel adaylığını ilan etti! Projeleri tek tek sıraladı…

Gerçekleşen TÜİK'in belirlediği enflasyon verilerine göre verilecek zammın 1 Ocak'tan Hazirana kadar devam edeceğini hatırlatan Bayraktar, "Bu garabet zammıdır. TÜİK'in belirlediği enflasyon ENAK'ın belirlediği enflasyon oranının yarısıdır. Trabzon Türkiye'nin en pahalı kentidir. TÜİK'in belirlediği enflasyon rakamları gerçeğin yanından bile geçmiyor. At nalı çivisinden saç tokasından tüketilmeyen maddeler done olarak alınıyor. Temel gıdadan alınmıyor gerçek tüketim malzemelerinden alınmıyor. TÜİK verisine göre şu anda %33 enflasyon var, Aralık ayının enflasyonu ocağın 4'ünde belli olacak yüzde 36 , 37 olsun. 7.500 liranın altında Trabzon'da 82 bin kişi maaş alıyor. Eğer bu uygulama 7.500 liraya çıkmayan kök maaşlardan alınsa eyvah yandık.  Maliye Bakanı refah payı verilmesin diyor refah payı eklenmezse TÜİK'in verileri uygulanırsa emekli gerçekten perişandır" dedi.

Bayraktar açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Asgari ücretin %50'sinden aşağı zam gerçekleşirse sefaleti ücreti olur. Gerçekten dilenciye verilen bir para olur. 5000 lira emekliye vermediler Trabzon'da yaşayan 169 bin emekli var bunun 82 bin kişisi 7500 ve altında maaş alıyor. Hem asgari ücret açlık sınırının altında, hem emekli maaşı asgari ücretin altında, zaten yoksulluk sınırının tamamen altında. Asgari ücretin ve açlık sınırının altında bir emekli maaşı hiçbir şekilde kabul edilemez. Bugün 64 - 65 bin lira olan emekli Milletvekiline 5.000 TL'yi veriyorsun ama Ziraat Odasına üye diye 100 lira dönüm parası almış işçi emeklisine vermiyorsun ondan sonra da adaletten bahsediyorsun? Böyle şey olmaz. Bir bardağı yere düşürüyorsun kırılıyor bu kırılan bardağı hangi yapıştırıcı ile yapıştırırsan yapıştır eski halini almaz. Emekli bu hale düşürüldü bardak kırılıyor yapıştırıcı ile buldum diyerek yapıştırmaya çalışıyorlar maalesef durum budur"