Uygulanan burun estetiği ameliyatı kişilerin burnunda bulunan kemik ve kıkırdak gibi sorunlar sonrasında uygulanan bir tedavi yöntemidir. Aynı zamanda kişinin estetik görünümüne neden olan kemer sorunları gibi etkenler sonrasında da burun estetik ameliyatı uygulanabilir. Burun estetiği sonrası kişilerin bilmesi ve dikkat etmesi gereken belirli hususlar vardır. Kişiler bunlara dikkat ederek son derece iyi bir iyileşme süreci içerisine girebilirler. Burun estetiği ameliyatında başlıca uyulması gereken kurallar vardır.

Burun Estetiği Öncesinde ve Sonrasında Yapılması Gerekenler

  • Burun estetik Ameliyatı öncesi burun temizliği ve bakımı için tavsiye edilen ilaçlar ve spreyler düzenli ve doğru bir şekilde kullanılmalıdır.
  • Burun estetik tedavisi sonrası aşırı gülme ve mimik hareketlerinden kaçınılması gerekir
  • Burun estetik tedavisi sonrası kişinin göz etrafında belirli şişlikler veya morluklar meydana gelebilir. Bu sorun ilerleyen zamanlar içerisinde kendiliğinden geçebilir.
  • Bu tedavi sonrasında kişinin ön dişlerinde geçici bir ağrı veya sızı meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda dişler için yumuşak bir diş fırçası tercih edip bununla dişler nazik bir şekilde fırçalanmalıdır.
  • Ameliyattan sonra takılan burun tamponu hapşırma ve kaşıntıya neden olabilir. Bu sorun burun tamponu çıkarıldıktan sonra son bulabilir. O zamana kadar ise bunu önlemek amacı ile hapşırma giderici ilaçlar tercih edilebilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasında Yaraların İyileşme Süreci

Rinoplasti ameliyatı sonrasında kişinin yeniden şekil verilen burnu için kemikleri sabit tutmak adına konulan alçı ve diğer maddeler yedi ile on gün arasında çıkarılır. Bunların çıkarılmasının ardından kişi herhangi bir ağrı hissetmez.

Burun estetiği sonrası burunda oluşan yaralar kabuklanma gösterirken aynı zamanda biriken akıntılar nedeni ile kişi burun tıkanması ile karşı karşıya kalabilir. Zaman içerisinde kişi iyileşmesi ile bu sorun ortadan kalkacaktır.

Rinoplasti ameliyatı ile birlikte kimi zaman burun uç kısmında hissizlik veya ağrı olabilir. Ancak ilerleyen zamanlarda bu sorun ortadan kalkacaktır.

Türk korona aşısı TURKOVAC'ta flaş gelişme! Randevular başlıyor etkinlik oranı açıklandı Türk korona aşısı TURKOVAC'ta flaş gelişme! Randevular başlıyor etkinlik oranı açıklandı

Burun estetiği ameliyatı sonrasında kişinin burnuna konulan alçılar veya splintlerin düşmemesi için kişinin su ile temas etmemesi gerekir. Bu nedenden dolayı burun estetiği sonrası  kişi yüzünü yıkamamaya ve banyo yapmaya özen gösterirken aynı zamanda hamam gibi yerlerden de uzak durması gerekir.

Burun Estetiğinden Sonra Sosyal Hayat Dönme

Ameliyat sonrasında üç hafta boyunca dar boğazlı kazak gibi diğer giysilerden de uzak durulması gerekir.

Aynı zamanda burun estetiği öncesi olduğu gibi Ameliyat sonrası da iki  hafta tütün veya alkol kullanımına son verilmelidir.

Rinoplasti ameliyatı sonrası kişilerin sosyal hayata işe okula dönme süreleri kendilerini iyi hissetmeleri ile değişebilir. Kişiler kendilerini ne zaman hazır hissederler ise o zaman dönüş yapabilirler. Ancak iki hafta dinlenmeleri tavsiye edilir.

Burun Estetik Ameliyatı İhtiyacı

Burun estetik ameliyatı ihtiyaç duyulan tedavi yöntemlerinden birisidir. Kişinin burnunda bulunan et veya kemer sorunları hastanın yaşam koşullarını oldukça olumsuz etkiler. Ameliyat öncesi doktorunuzdan burun estetiği fiyatları konusunda bilgi alınız. Kimi zaman sadece estetik görünüm için tercih edilen burun estetiği kimi zaman ise tıbbi nedenler sonrasında uygulanır. Farklı yöntemler ile uygulanan bu işlem kişinin yaşam kalitesini artırmaya ortam hazırlar.