Bakan resmen açıkladı '20 bin personel alınacak' Bakan resmen açıkladı '20 bin personel alınacak'

Maalesef estetik sonrası bunu hemen gözlemlemek mümkün değildir.Çünkü; burun estetiği sonrasında burunda şişlik ve morluk meydana gelmekte. Bu durum sizi korkutmasın! Çünkü; bu normal bir durumdur.  Burnunuzda meydana gelen şişlik ve morluk geçtiğinde hayalini kurduğunuz burun ile aynaya baktığınızda gördüğünüz burun aynı olacak. Peki, bunun için ne kadar süreye ihtiyacınız var?

Genel olarak iyileşme süreci kişiden kişiye değişiklik göstermekle beraber iyileşme sürecini etkileyen birçok neden de bulunmaktadır. Cilt kalınlığı bu süreci etkileyen başlıca nedenler arasındadır. Çünkü; cildimiz burnumuzun %70’ini kapsamaktadır. İnce derili kişilerde iyileşme süreci yaklaşık 1 yıl olmaktadır. Kalın derili kişilerde ise iyileşme süreci yaklaşık 1.5-2 yıl gibi bir süreyi bulabilir. İyileşme sürecinin tamamlanması ile burun şeklinin son hali ortaya çıkmış olur.

Cilt kalınlığının yanı sıra iyileşme süreciniz, size, seçeceğiniz estetik doktoruna ve kullanacağı yönteme de bağlıdır. Siz ne kadar dikkatli davranırsanız ameliyat sonrasında burnunuzda meydana gelen şişlik de o kadar çabuk iyileşir.  Dikkatli olduğunuzda burun ve çevresinde yer alan şişlikler daha çabuk inmeye başlayacaktır.Sizin dikkatinizin yanı sıra seçmiş olduğunuz burun estetik doktoru ve kullandığı teknikte bir o kadar önemlidir.

Burun estetik  ameliyatlarında uygulanan teknikler temel olarak iki ana gruba ayrılır. Bunlardan biri açık teknik burun estetiği, bir diğeri ise kapalı teknik burun estetiğidir. Burun ameliyatı sonrası şişlik, morluk ve ödemlerin hem minimum seviyede olması hem de daha hızlı iyileşmesi için deneyim gerektiren kapalı teknik burun estetiği uygulanmalıdır. Nitekim kapalı teknik burun estetiği, diğer tekniğe kıyasla bu konuda birçok konuda daha avantajlıdır. Kapalı teknik burun ameliyatında burun ucu cildi kesilmediğinden, dolayısıyla burun ucu cildinin arkasındaki damar, sinir, bağ dokusu da kesilmez. Bu nedenle burun estetiği sonrası şişlikler, morluklar ve ödemler daha hızlı iyileşir. Öte yandan kapalı burun estetiği yönteminde, kesi burun ucunda olmadığından burun ucunda herhangi bir iz de kalmaz.

Ameliyat sonrasında doktorun önerileri oldukça önemlidir. Ameliyatınız sırasında yapılan işlemleri en iyi doktorunuz biliyor olduğu için, verdiği ilaçları düzenli kullanmalı, ameliyat sonrası masajlarınızı düzenli bir şekilde yapmalısınız ve  ameliyat sonrası kontrollerinize düzenli bir şekilde gitmelisiniz.

Sonuç olarak;  burun ameliyatı sonrası şişlik, morluk ve ödemlerin normalden az olması ve daha hızlı iyileşmesi hem size hem de seçmiş olduğunuz  burun estetik doktoruna göre değişir. Dolayısıyla burun estetiği sonrasında meydana gelen şişlik, morluk ve ödemlerden korkmanızı gerektirecek bir durum yoktur.

Öte yandan estetik sonrası burnunuzun geçireceği süreç şu şekildedir:

Burun estetiği sonrası ilk ay burnunuz oldukça şiş gözükecektir. Sargılar çıktıktan sonra bu durumun daha çok gözünüze batması olağandır. 2 -3 hafta sonra burun şişliği inmeye başlayacaktır. 2. ve 3. aydan sonra burun şekliniz yerine oturmaya başlar. Burnunuz gözünüze daha güzel gelmeye başlar ve tasarlanan yeni burnunuzun ana hatları ortaya çıkar. Sonraki süreçte burun şekli oturmaya devam eder. Burun zaman içinde oturdukça ortaya çıkan görüntü de sizi mutlu eder. Burun şeklinin tam olarak oturması 1 senenin sonunda gerçekleşir. Burun estetiğinden 1 sene sonra artık sizin için tasarlanan burnu aynada kendinize baktığınızda görebilirsiniz.

Burun kişinin suratındaki en dikkat çeken noktalardan bir tanesidir. Bu yüzden burun estetiği yaptırmak isteyen kişiler doktor seçiminde fazlasıyla araştırma yapmalıdır.Doç.Dr. Süleyman TAŞ gerçekleştirmiş olduğu başarılı burun estetiği ameliyatları ile tanınmaktadır. Kapalı burun estetiği tekniği kullanan Süleyman TAŞ ile sağlıklı ve doğal bir buruna sahip olabilirsiniz.