Letonya Ankara Büyükelçisi Peters Vaivars Trabzon Ticaret Borsası’nı (TTB) ziyaret ederek Meclis Başkanı Nevzat Özer, Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan ve Yönetim Kurulu üyeleri ile görüş alış verişinde bulundu. 

TTB Başkanları Ergan ve Özer, Trabzon’un tarihi bir şehir olduğunu ve bölgenin ticari noktasını oluşturduğunu belirterek büyükelçi Vaivars’ın ziyaretinden memnunluk duyduklarını ifade ettiler. 

Büyükelçi Vaivars da her türlü iş birliğine açık olduklarını belirterek, Eylül ayında Letonya’da düzenlenecek olan Gıda Ürünleri Fuarına Trabzonlu firmaları davet etti. Vaivars ayrıca 1 milyon 800 bin kişilik nüfusa sahip Letonya vatandaşları için Türkiye’nin çok önemli bir turizm merkezi olduğunu ifade ederek şunları söyledi: 

“100 binden fazla vatandaşımız Türkiye'yi ziyaret etti. Ancak genellikle batı bölgelerine geliyorlar. Trabzon'a çok az sayıda gelen vatandaşımız var. Bu gelişimiz bir başlangıç olsun. İş birliği yapabiliriz. Sağlık turizmi bir alternatif olabilir. Ayrıca güneş enerjisi başta olmak üzere alternatif enerji konusunda da ortak çalışmalar yapabiliriz. Letonya bilişim ve diğer teknolojik konularda sürekli çalışıyor ve ilerleme kaydediyor. Bu anlamda da her türlü iş birliğine açığız." 

Mehmet Akif Ersoy'un torunu Selma Argon Ersoy, Trabzon'da söyleşiye katıldı! Mehmet Akif Ersoy'un torunu Selma Argon Ersoy, Trabzon'da söyleşiye katıldı!

Konuşmaların ardından TTB Başkanları ve Büyükelçi Vaivars ziyaretin anısına birbirlerine hediye takdim ettiler. 

IMG_6703IMG_6711IMG_6715