Belediye başkan adayından 'evlenecek kadın bulmasını' istedi! Belediye başkan adayından 'evlenecek kadın bulmasını' istedi!

Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlere kısa bir süre kala Vakfıkebir Milliyetçi Hareket Partisinde hareketli günler yaşanıyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin çizdiği devletçi politikalar ve Türkiye Cumhuriyetinin bakası için verdiği mücadele hiç tartışmasız halk nezdinde karşılık bulmaya devam ediyor. Hiç bir koltuk sevdası olmadan izlediği politika sayesinde MHP'ye halkın desteği her geçen gün arttırarak devam ediyor.

Mart 2024 tarihinde yapılacak seçimler için bir yandan da parti olarak yerel seçimlere hazırlanıyorlar. Bu çalışmalar kapsamında Vakfıkebir ilçesinde bir yandan Parti'ye katılım yoğun bir şekilde yaşanırken bir yandan da Belediye Başkan aday aday müracaatları ve Meclis üyesi müracaatları için süreç devam ediyor. Belediye Meclis üyeliği için müracaat eden Vakfıkebir İlçemizin sevilen, sayılan değerli simalarından emekli emniyetçi ve işadamı Aydın Çalış'ın yanı sıra Vakfıkebir ilçemizin yetiştirdiği önemli değerlerinden biri olan Avukat Gürbüz Kamburoğlu Belediye Meclis üyeliği için müracaatlarını parti binasında yapılan programla başkan Mustafa Aynacı'ya dosyalarını teslim ettiler.

AYDIN ÇALIŞ KİMDİR?

Vakfıkebir ilçemizin önemli değerlerinden biri olan Aydın Çalış, 1960 yılında Vakfıkebir İlçemizde doğdu. 33 yıl Emniyet Teşkilatında görev yaptıktan sonra Vakfıkebir ilçemize dönerek burada baba mesleği olan Keresteciliğe devam etti. Türkiye Cumhuriyeti'nin önemli Başsavcılarından biri olan Adem Çalış'ın da babasıdır. Aydın Çalış ayrıca bir kız babasıdır.

AVUKAT GÜRBÜZ KAMBUROĞLU KİMDİR?

1982 yılında Vakfıkebir'de doğan Gürbüz Kamburoğlu, Vakfıkebir Kemaliye İlköğretim Okulunda ilkokulu, Trabzon Yunus Emre Anadolu Lisesinde Ortaokul ve İstanbul Köy Hizmetleri Anadolu Lisesinde lise eğitimimi tamamladıktan sonra Abant İzzet Baysal Üniversitesinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü okumuştur. Ardından KKTC Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi eğitimini şeref belgesi alarak tamamlamıştır.

Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra İstanbul Barosuna kaydını yaptıran Avukat Gürbüz Kamburoğlu, Avukatlık Ruhsatını aldıktan sonra İstanbul'da bir Hukuk Bürosunda çalışmaya başlamıştır. Çalıştığı büroda kısa zamanda yönetici avukat pozisyonuna yükselmiş olmasına rağmen merhum dedesi Avukat Mustafa Kamburoğlu'nun çağrısı ile memleketi Vakfıkebir'e dönmüştür. 2010 yılından beri Vakfıkebir’de kendi hukuk bürosunu kurarak görevini icra etmektedir. Aynı zamanda Büyükliman Postası Gazetesi'nde ‘Hukukta Bu Hafta’ adlı köşe yazılarında her hafta farklı bir konuyu değerlendirerek yazılar yazmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.