Çanakkale Deniz Zaferinin 108. kutlamaları için ilk olarak Of Kaymakamlığı önündeki Atatürk büstüne Of Kaymakamlığı ve Of Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma  Of İlçe Jandarma Komutanlığından Jandarma Kıdemli Çavuş Mehmet Nazım Durhan tarafından yapıldı. Kaymakamlık önündeki kutlamalardan sonra Of Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ve protokol üyeleri günün anısına denize karanfil atıp resmi kutlama programı için Of Anadolu İmam Hatip Lisesine geçildi. 

Of Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu program konferans salonunda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Ensar Harbutoğlu adlı öğrencinin Çanakkale ve tüm şehitlerin ruhu için Kur'an-ı Kerim okudu. Okul Müdürü Mustafa Çapoğlu günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.  Tarih Öğretmeni Fırat Orğun Çanakkale’nin önemi konulu konuşma yaptı.  Konuşmanın akabinde Çanakkale Savaşını anlatan video gösterimi yapıldı.Video gösteriminin ardından öğretmenler ve öğrencilerin oynadığı izleyenlerin büyük takdir ve beğenisini kazanan “Çanakkale Geçilmez” tiyatrosu oynandı. Tiyatro oyununun ardından Emekli Vaiz Kadir Sevencan Çanakkale Savaşlarında bilinmeyenler konulu konferans verdi. Konferansın sonunda Kadir Sevencan Çanakkale ve tüm şehitler için dua okundu. Of Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ve protokol üyeleri yaptıkları başarılı program nedeniyle okul idaresini, öğretmen ve öğrencileri kutladı.  Program çekilen toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.
 
Çanakkale Deniz Zaferinin 107. yılı kutlama programına Of Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu İlçe Jandarma Komutanı Burak Çelik, İlçe Emniyet Müdürü Muratt Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu,  Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Çapoğlu MHP Of İlçe Başkanı Hüseyin Ayaz, İyi Parti Of İlçe  Vakfı Başkanı Avni Karamustafa Okul Aile Birliği Başkan Hasan Koç, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs: Türkiye çaresiz değil İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs: Türkiye çaresiz değil

Adnan Ramoğlu