SAMSUN (AA) - Canik Belediyesi bünyesinde oluşturulan Kovid -19 Mücadele ve Destek Birimi ile ilçede çeşitli çalışmalar sürdürülüyor.

Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, yaptığı yazılı açıklamada, salgın ile mücadelelerinin büyük bir çabayla sürdüğünü kaydetti.

Canikli vatandaşları virüsten uzak tutmaya çalıştıklarını vurgulayan Sandıkçı, "Denetimlerimiz, uyarılarımız ve temizlik çalışmalarımızı ara vermeden devam ettiriyoruz. Vatandaşlarımızın aktif kullanımında olan her yerde ilgili birimimiz önlemlerini alıyor. Halkımız verdiğimiz mücadeleyi görüyor ve onlarda kurallara riayet ederek bize destek olmaya çalışıyor. El birliğiyle son vaka görülüne kadar ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

Uzun zamandır salgın ile topyekun adeta bir savaş verildiğini vurgulayan Sandıkçı, şunları kaydetti:

"Asla umutsuzluğa kapılmadık. Asla, 'Bize ne olur' diye düşünmeden mücadelemize devam ettik. Olağanüstü çabalarından dolayı mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Aylardır süren çabalarımızın sonuca ulaşması için aşı bize umut oluyor. Halkımızın hizmetine girdiği andan itibaren biraz daha güçlü olacağız ancak o güne henüz zaman var. Bu illetin ihmale ve rehavete gelmediğini artık hepimiz gördük. Tek hedefimiz daha fazla can kaybı olmamasıdır."