SAMSUN (AA) - Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçede kentsel dönüşüm için sağlam adımlar atıldığını belirterek, "Vatandaşımızın refahı için geri sayım başlamıştır." ifadesinde bulundu.

Sandıkçı, yaptığı yazılı açıklamada, göreve geldikleri günden itibaren tek hedeflerinin Canik halkının öncelikleri olduğunu vurguladı. İlçede uzun zamandır kentsel dönüşüm müjdesini bekleyen mahallelerin olduğuna işaret eden Sandıkçı, "Bugüne kadar gerek büyükşehir belediyemiz gerekse bakanlıklar nezdinde yaptığımız bütün görüşmeler de bu doğrultuda olmuştur. Geçtiğimiz gün şehrimize gelerek, ilçemizde de yer alan bir dizi altyapı ve temel atma törenlerine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum, ilçemizdeki kentsel dönüşüm alanlarını da bizzat yerinde incelemiştir. Kentsel dönüşüm için sağlam adımlar atılmış, vatandaşımızın refahı için geri sayım başlamıştır." ifadelerine yer verdi.

Sandıkçı, şunları kaydetti:

"Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a ilçemize ve ilçemiz ile alakalı konulara ilgisinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Birçok konuda kendisine sunum yapma şansımız oldu. Bu anlamda ilçemizin imarı, kentsel dönüşüm, yerinde dönüşüm, yeni bulvar yolu da dahil olmak üzere bilgi verdik ve projelerimizi sunduk. Şehrimiz ve ilçemiz adına büyük heyecan duyan bakanımız, ilçemizle ilgili de her zaman yanımızda olacağını söyledi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Samsun'a her zaman çok önem verdiğini söyleyen bakanımıza teşekkür ediyoruz."