İYİ Parti’deki istifalara değinen Kuleyin, Trabzonspor üzerinden bir örnek vererek, “Mesela Eskişehir milletvekilinin ayrılmasına halen anlam veremiyorum. Neden anlam veremiyorum çünkü o AK Parti ve MHP ile beraber olalım, sonra biz aday çıkarttık o aday tanıtımında da vardı. Sonra çıktı ve çok basit, bana göre söylenmemesi gereken bir çalışanımızın sanki partiyi idare ediyormuş gibi ithamlarda bulunup ayrıldı.

Bakın böyle basit meselelerde milletvekilliği çok önemli bir görevdir. Millet bir partide sizi milletvekili yapmıştır. Buradan hemen ayrılmak, hemen farklı partiye gitmek… Bakın ben herkesin kararına saygılıyım. Yavuz Ağıralioğlu da bizden istida etti ama bayramda sayın genel başkanımızı aradı. Siyasete artık biz nezaket getirelim. Giden haklı veya haksız… Ağıt beyi de buradan kınıyorum. Bizde 5 yıllık milletvekilliği yaptı. Yanlışı yeni mi gördü? Allah’ını kitabını seviyorsan. Bahadır hocam seni severiz. Allah aşkına ya genel idare kurulu toplantılarına gelmiyorsun. Ne değişti? Bu partinin 2.bölgeden 3.sıra milletvekili adayısın. Hocam sana saygı duyuyoruz. Ben Trabzonluyum biliyorsunuz. Bizim oralarda bir laf vardır. ‘Fındık kabuğunu doldurmayan meseleler’ deriz” ifadelerini kullandı.

Programın sunucusu Mehmet Akif Ersoy’un, “İsminizden önce Trabzonlu olduğunuzu söylüyorsunuz” şeklindeki söylemi sonrası Kuleyin, “Tabi üstten aşağı hep Trabzonspor’ diyerek kombinini işaret etti.

Mehmet Akif Ersoy ile Şükrü Kuleyin arasında eğlenceli anlar yaşandı.