Karaçengel, “İnsan sormadan edemiyor. Şimdiye kadar ödenebilen maaşlar bu ay ne odu da ödenemedi. O parayı nereye harcadınız? Konunun takipçisiyiz. Ödenmesi için ilgili yerlere konuyu ilettik.” dedi.
Yavuz Mahallesinde vatandaşlarla buluşan Karaçengel, burada vatandaşlardan gündeme dair gelen bir soru üzerine açıklamalarda bulundu. Karaçengel, maaşların ödenememesin Çarşıbaşı Belediyesi’nin ekonomisinin çok kötü yönetildiğinin göstergelerden sadece bir tanesinin olduğunu belirterek, “Çarşıbaşı Belediyesi çalışanlarının maaşları 2024 yılı Mart ayının 15’inde sadece yarı miktarında yatırıldı. Önceden bir bilgi verilmediği içinde mübarek Ramazan ayında çalışanlar çok zor durumda kaldı. İnsan sormadan edemiyor. Şimdiye kadar ödenebilen maaşlar bu ay ne odu da ödenemedi. O parayı nereye harcadınız? Yoksa seçim çalışlarına mı gitti? Konunun takipçisiyiz. Maaşların ödenmesi için ilgili kurum ve kişilere konuyu ilettik. Çalışanlarımız rahat olsun. Her şey düzelecek.” dedi.

Karaçengel, göreve gelir gelmez belediyeye müfettiş çağıracaklarının da altını çizerek, “Bizler şeffaf bir yönetim anlayışıyla yola çıktık. İkna edilmişlerle değil inanmışlarla yola devam ediyoruz. Halkımızın bize karşı göstermiş olduğu teveccühe çok teşekkür ediyoruz. Göreve gelir gelmez de belediyemize bir müfettiş çağırarak belediyenin durumuyla ilgili halkımızı aydınlatacağız. Kimsenin endişesi olmasın.” diye konuştu.

Türkiye'de 1 günlük yas ilan edildi! Türkiye'de 1 günlük yas ilan edildi!