Fransa'da Clermont forması giyen Muhammed Cham'ın adı bir süredir Trabzonspor ile anılıyor. Bordo-mavili kulüp, bu transferi tamamlamak için menajer Ahmet Bulut'u görevlendirdi. Fransa basınından gelen iddialı bir haber de bu durumu destekliyor. Ülkenin önde gelen gazetelerinden L'Equipe, Trabzonspor'un Clermont'un 10 numarası Cham için resmi bir teklif yaptığını duyurdu. Clermont'un Ligue 1'den düşmesi nedeniyle 23 yaşındaki oyuncunun takımdan ayrılmak istediği ve Trabzonspor'un teklifine olumlu yanıt verdiği belirtildi.

CLERMONT'A ABDÜLKADİR TAKTİĞİ

Trabzonspor’un yeni transferi için flaş sözler: Avrupa’da oynamalı Trabzonspor’un yeni transferi için flaş sözler: Avrupa’da oynamalı

Bonservis inadı kırılmayan Clermont kulübünde sorunların çözmesi için Cham mücadele ediyor. Kulübüyle görüşen ve kolaylık isteyen Cham'ın bu transferde büyük rol oynadığı biliniyor. 10 milyon Euro'dan başlayan pazarlıklarda orta yolun hangi şartlarda bulunacağı ise büyük merak konusu. Trabzonspor oyuncu için 4 milyon Euro ve çeşitli bonusları gözden çıkarmış durumda.  

MİLLİ TAKIM ŞOKU YAŞIYOR 

Avusturya Milli Takımı'na seçilemeyen ve büyük bir şok yaşayan  Cham, geçtiğimiz sezon 33 lig maçında 8 gol ve 4 asist ile oynadı. Clermont ile 2026 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.

Editör: Hasan Tüncel