Giresun’da ’Lugano’ suç örgütüne darbe Giresun’da ’Lugano’ suç örgütüne darbe

Cumhuriyet Halk Partisi Bayburt İl Başkanı Haktan Yücel, Türkiye’nin 3’üncü büyük kalesi olma özelliğini taşıyan ve kentin en önemli tarihi mekanlarından biri olan Bayburt Kalesi’nin eksiklerini eleştirerek, yetkililere seslendi.

Kalenin içini görmeyen bir neslin yetiştiğini söyleyen Yücel, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Milattan önce yapılmış ve Türkiye’nin üçüncü büyük kalesi olarak bilinen Bayburt Kalesinin son 20 yılda içini hiç görmeyen bir nesil yetiştiğini ifade eden CHP Bayburt İl Başkanı Yücel;” Özellikle gurbetçi hemşehrilerimizin dıştan görünen görüntüsüyle yetinebildiği kalemiz, bu sezonda yine yerli ve yabancı turistlerimizin ziyaretine açılamamıştır.

Bayburtlular adına soruyoruz, medeniyetler beşiği kalemizde bulunan suluklarımız ne zaman yurttaşlarımızın hizmetine sunulacak? yöresel olarak ikramların sunulacağı alanlar, sıcak havada su ihtiyacını karşılamak isteyenlere, dinlenirken çay içip kaleden Bayburt’u seyredecek vatandaşlara hizmet verecek işletmeler ne zaman yapılacak?

Bu tarihi kalenin yerli ve yabancı turistlere ne zaman açılacağını hemşehrilerimiz adına soruyor, Cumhuriyet Halk Partisi olarak ilk yerli turist kafilesini getirme sözünü veriyor ve tüm yetkili kurumları göreve davet ediyoruz."

Kaynak: iha