Döviz kurlarında yaşanan olağanüstü artış sonrasında CHP MYK bugün Olağanüstü Gündem maddesiyle toplandı. Toplantının ardından CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulundu.

CHP MYK, döviz kurunda yaşanan olağanüstü artış nedeniyle bugün Olağanüstü Gündem Maddesiyle toplandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun planlanan Gaziantep ve Şanlıurfa Gezilerini iptal ederek katıldığı toplantı sonrasında dikkat çeken açıklamalar geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MYK toplantısı sonrasında özetle şu ifadeleri kullandı:

DEVLET AKLI DENEN KAVRAM TÜMÜYLE BİTTİ

"Demokrasi için çıkış arıyoruz. Bir sorsunlar nasıl geçiniyorsunuz?" diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Öyle bir noktaya taşıdılar ki bir taraftan mutfakta yangın öbür taraftan piyasalarda güvensizlik var. Güvensizliğin kaynağı şahsım hükümeti. Böyle bir tabloyu Türkiye'yi hiç yaşamadı. Devlette liyakati yok ettiler. Devletin aklını likayatli memurlar oluşturur. Devleti çürüttüler. Devlet aklı denen kavram tümüyle bitti. Fakir fukara açlığa mahkum edildi. İnsanlar çocuklarını doyuramayacaklar. Mamalara kelepçe getiriliyorsa sadece bir paket alabilirsiniz diye sınır getiriliyorsa o mamalar bittiğinde ne olacak?"

"Bu tablo kaldırılacak bir tablo değildir. Sorumlu 'Her şeyin sorumlusu benim' diyen kişi, sarayda oturan zattır. İsraf diz boyu devam ediyor. Bırakın engellemeyi bunları devletin en önemli kurumlarının başına getirdiler. Bütün bu tabloların tek sorumlusu kifayetsiz, kibirli Erdoğan'dır. Kibrini yenememiştir. Kibir şeytana özgü bir kavramdır. Neymiş, dış mihraklar, ekonomik modellermiş. 

DIŞARIDAN KİMİLĞİ BELİRSİZ 13 MİLYAR DOLAR..

Ne dış mihrakı kardeşim? Dışarıdan kimliği belirsiz 13 milyar dolar para geldi, kimin parasıydı bu para? Dış mihraklar hangileri çık söyle. Milleti kandıracağını sanıyor. Millet artık bu numaraları yemiyor. Vatandaş cebindeki paraya, elektrik faturasına bakıyor. Her gelenin aldattığı bir adam Türkiye Cumhuriyeti devletini yönetebilir mi? Sen çocuk musun? Bütün vatandaşlarıma seslenmek isterim. Erdoğan ve şürekasının tek hedefi vardır, Türkiye'yi fakirleştirmek. Türk Lirası ne kadar pul haline gelirse Erdoğan o kadar memnun oluyor, çünkü dolar baronlarına hizmet ediyor. Bankada doları olan köşeyi dönüyor. Bir günde yüzde 20-25 kâr elde ettiriyor. Kime hizmet ettiği belli.

SEÇİME ZORLAMAK İÇİN ELİMDEN NE GELİYORSA... 

Bunlar gayri millidir, destekleyenler de gayri millidir. Seni ve şürekanı seçime zorlamak için elimden ne geliyorsa yapacağım. Sandığı getireceksin, yönetemiyorsun, erdeminle git. Erken seçim talebi milletin talebidir."