Trabzon Son dakika haberleri: CHP Trabzon İl Başkanı Nurcan Aşçı Demiröz, bugün CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez’in de katılımıyla İl Başkanlığında ‘Zamlarla’ ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

KuzeyAnadolu'nun haberine göre:

Yapılan açıklama sonrasında basın mensuplarının sorularının cevaplanmasının ardından sona erdi.
Bu sırada basın toplantısını takip eden bir partili de soru sormak istedi.

GENEL MERKEZ UYUYOR

Partilinin zamlarla ilgili herkesin şikayetçi olduğunu ancak Genel Merkezin yeterince tepki vermediğini ifade ederken, “Genel merkezin uyuduğunu” şeklinde bir eleştiride bulundu.

Partilinin bu sözlerine basın toplantısında CHP Trabzon Milletvekili Suiçmez yanıt verdi.

Konunun parti içi mesele olduğunu ancak, partilinin bu sözleri basın mensuplarının önünde sarf etmesi nedeniyle cevap verdiğini kaydeden Suiçmez, “Ben sizin eleştirinizi parti içi bir eleştiri olarak görüyorum. Bunlar partinin içerisinde konuşulması gereken hususlar ama basın mensupları buradayken söylediniz ben de size cevap vereyim.

HER DEDİĞİNİ KABUL ETTİK

Elbette ki partinin muhalefet etme şekli tartışılabilir görüşülebilir ama bu tartışma yapılırken “Genel merkez uyuyor” ya da “Tayyip’in her dediğini kabul ettik” laflarını kabul etmiyorum. Bunlar gerçeği yansıtmayan beyanlar.

Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi ne örgütleri ne de Genel Merkezi hiçbir zaman uyumaz.

Üslubunuza katılmadığımı söyleyeyim. Parti disiplini açısından da ya da bir parti gönüllüsü, partili olarak belirtirken…

Ama eleştirinizde, yani muhalefet yapma şeklini belirtiğiniz eleştiri elbette parti içinde tartışılmaya başlanmıştır. Daha fazla alanda, halkla, halkı da harekete geçirecek şekilde alanlarda bir muhalefet yapma yoluna CHP girecektir.

Buna ilişkin şüpheniz olmasın. Sayın Genel Başkanımızın geçen grup toplantısında söylediği gibi artık bire bir yasalardan, zamlardan etkilenen kesimlerin de kendi görüşlerini alanda ortaya koyma zamanı gelmiştir.

Yani biz alanlara çıkacağız, hukuka aykırı durumlardan ya da zamlardan, emekli maaşına yeterince zam almayan kesim de aynı duyarlılıkla korkmadan alanlara çıkıp haklı taleplerini dile getirmek zorunda” dedi.