CHP Trabzon İl Başkanı Mustafa Bak, Trabzon'da kapatılacak çağrı merkeziyle alakalı açıklamalarda bulundu.

Trabzon’da Ukrayna bandıralı römorkör ve vinç platformu dikkat çekti, gerçek sonra ortaya çıktı Trabzon’da Ukrayna bandıralı römorkör ve vinç platformu dikkat çekti, gerçek sonra ortaya çıktı

Bak açıklamasında AK Parti iktidarına sert sözlerle yüklendi.

350 kişinin akıbetini soran Bak, 'Son yıllarda bölge illerine göre en düşük yatırım alan il maalesef Trabzon olmuştur. AK Parti iktidarının 22 yıllık döneminde tüm kabinelerde Trabzon bir çok Bakan ve milletvekili ile temsil edilmesine karşın  istihdam alanında sınıfta kalmıştır. İşsizlik oranı en yüksek illerimizden biridir. Şehir olarak bu kadar kan kaybetmiş iken İçişleri bakanlığı 5 yıl önce Trabzon'da açılan Nufus ve Vatandaşlık Çağrı Merkezinin 22 Mayıs 2024 tarihi itibariyle kapatılmasına karar vermiştir. 

Her fırsatta Trabzon'luluktan ve milliyetçilikten atıp tutanlara, kendi yakınlarını sınavsız mülakatsız kamu kurumlarına dolduranlara buradan soruyoruz.

Bu Çağrı Merkezinde çalışan 350 kişinin akıbeti ne olacak? Bu çalışanları kapının önüne mi koyacaksınız? Yoksa başka kurumlarda istihdamları sağlanacak mı?

Diğer illerdeki Çağrı merkezleri kapatılmaz iken Neden Trabzon? 

Bu konuda sizin bilginiz var mı?

Varsa Çağrı merkezinin kapatılmasını Yerel seçimlerden sonraya bırakalım fikri hanginize ait?  Kamuoyu sizden bu soruların cevabını bekliyor.' ifadelerini kullandı.