61SAAT HABER SERVİSİ - Cumhuriyet Halk Parti’nde 28. Dönem Milletvekili olmak için aday adayı olanların sayısı 30’u geçti. CHP’de oluşan ilgiye karşın meclis üyelerinden hiç birinin aday adayı olmamasının nedeni ise parti içinde alınan tavsiye kararından dolmayı olduğu ortaya çıktı.

CHP’nin Merkez Yönetim Kurulu toplantısında, belediye başkanları, belediye meclis üyelerinin aday adaylığı için istifa etmemeleri yönünde tavsiye kararı alındığı kaydedildi. Alınan tavsiye kararı, CHP il ve İlçe Başkanlıklarına yazıyla iletilirken, Trabzon’da da meclis üyelerinin bu tavsiye kararı sonrasında istifa etmeyerek milletvekili aday adayı olmadıkları belirtildi.

Trabzon'da öğrencilerden sahil temizliği! Trabzon'da öğrencilerden sahil temizliği!

Ancak bugün CHP İl Başkanı Nurcan Aşçı Demiröz’e bu konuyla ilgili sorulan soruda, “STK temsilcileri bir de belediye meclis üyelerinin aday adayı olmama iddiaları var. Genel Merkezden öyle bir tavsiye kararı geldi mi?” şeklindeki soruya, “Bize onla ilgili bir bilgilendirme gelmedi” derken, “İsteyen herkes olabiliyor yani” söylemine karşı, “Olmak isterlerse, olabilirler” diye yanıt vermesi dikkat çekmişti.

CHP’den il ve illere gönderilen yazıda STK temsilcileri ile ilgili bir madde bulunmazken, “9 Mart 2023 tarihli Merkez Yönetim Kurulu toplantısında belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve il genel meclisi üyelerinin aday adaylığı için istifa etmemeleri yönünde tavsiye kararı alınmıştır” ifadesi dikkat çekiyor.  

34CHP