Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı ve DSP eski İl Başkanı Av. Sibel Suiçmez, CHP’den Trabzon Milletvekili aday adayı oldu. Suiçmez, dosyasını Ankara’da CHP Genel Merkezine teslim etti.

Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı, Trabzon Barosu eski Başkanı ve DSP eski İl Başkanı Av. Sibel Suiçmez, 28. Dönem Trabzon Milletvekilliği için CHP’den aday adayı oldu.
Dosyasını Ankara’da CHP Genel Merkezine teslim ettiği belirtilen Suiçmez’in, aday adaylığı konusunda henüz bir açıklama yapmadığı belirtildi. Açıklamasını önümüzdeki günlerde yapacağı ifade edildi.
Suiçmez, daha önce yaptığı açıklamada aday adayı olmayı düşündüğünü ifade etmişti.

İLK ADAY ADAYLIĞINI DUYURAN İSİM ÖMER HACISALİHOĞLU OLMUŞTU

Trabzon’dan daha önce ilk aday adaylığını duyuran isim eski İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu olmuştu.

Ekran Resmi 2023-03-18 11.32.04

GENEL SAYMAN ÇAKIR DA ADAY ADAYI

Hacısalihoğlu’nun yanı sıra CHP Gençlik Örgütü Genel Saymanı Mustafa Erdi Çakır da CHP’den aday adaylığını ilan etmişti.  

Trabzon AK Parti'de temayülde kimler ön plana çıktı? Trabzon AK Parti'de temayülde kimler ön plana çıktı?

Ekran Resmi 2023-03-18 11.33.22

ESKİ İL BAŞKANI UZUN DA ADAY OLDU

Yine CHP’nin eski İl Başkanı Güzide Önsel Uzun da Genel Merkeze giderek aday adaylığı başvurusunu yaptı.  

güzide önsel uzun

ADAYLIKTAN ÇEKİLMİŞTİ, YENİDEN ADAY ADAYI OLDU

Trabzon’dan 2015’de yapılan seçimlerde CHP’nin 5. Sıradan aday gösterdiği Ali Türen Öztürk’te, 14 Mayıs seçimleri için aday adayı oldu. Öztürk, o dönem partisinin kendisini 5. Sıradan aday göstermesi nedeniyle, adaylıktan çekilmişti.

Ekran Resmi 2023-03-18 11.31.03

MİLLETVEKİLİ KAYA’DA DA ADAY ADAYI

27. Dönem CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya’nın da, mevcut milletvekili olduğu için otomatikman aday adayı olduğu belirtildi.

ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYIYDI

2019 da yapılan Genel Seçimlerde CHP’nin Ortahisar Belediye Başkan adayı olan, Mimarlar Odası eski Başkanı Mehmet Salih Akyüz de, CHP’den Trabzon Milletvekilliği için aday adaylığını tamamlayan isimler arasında yer aldı.

Bu isimlerle birlikte CHP’den toplamda 14 isim aday adaylığı başvrusunu tamamladı.

28. Dönem Trabzon Milletvekilliği için CHP’den Trabzon Milletvekili aday adayı olan isimler şu şekilde:

Emin Uludüz, Ömer Hacısalihoğlu, Ahmet kaya, Ali Türen Öztürk, Hikmet Nuri Aydın, Emre Şahin Köroğlu, Ayşe Nil Bektaş, Mustafa Gültekin, Güzide Uzun, Muhammet Karabulut, Ömer Çoban, Mehmet Salih Akyüz, Ferda Kudunoğlu ve Sibel Suiçmez