Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Batmaz, “Son birkaç gündür, 20. Sıra meclis üyesi adayımız Fikret Ataman ile ilgili FETÖ artığı bazı gazeteci müsveddeleri tarafından tamamen asılsız, ahlak dışı olarak uydurulan haberleri şiddetle kınıyor, halkı kin ve nefrete sevk edecek böyle söylemlerden bir an önce vazgeçmelerini istiyoruz” dedi. 

Fikret Ataman’ın 24 yıldır Trabzon’da yaşadığını kaydeden Batmaz, “Fikret Ataman 24 yıldır Trabzon’da yaşayan, devlet kurumlarından ihale ile iş alan, binlerce dostu olan, diğer siyasi parti mensubu onlarca iş insanı ve çalışanı ile yıllara dair dostlukları olan ekmeğinin peşinde mücadele eden, vatanını, milletini, bayrağını, ezanını, velhasıl bütün kutsal değerlerimize en üst seviyede bağlı ve saygısı olan bir kardeşimizdir.

DEM PARTİ İLE İLGİLİ PAYLAŞIMLARI TAMAMEN YALAN

Fikret Ataman’ın bahsedildiği gibi DEM Parti ile ilgili paylaşımlarının olduğu tamamen yalan olup, 10 Ekim 2016 ve 28 Nisan 2017 yıllarında yaptığı terörü lanetleyen paylaşımları mevcuttur.

DEM İLE İRTİBATI HİÇ BİR ZAMAN OLMAMIŞTIR

Bahse konu edilen siyasi partiler ile hiçbir zaman bir irtibatı olmamıştır. Haber tamamen seçim sürecine yönelik “provokasyon” amaçlı oluşturulmuş bir haberdir. Ayrıca bu haberi yapan ve yayanların sosyal medya geçmişlerine bakarsak, hepsinin FETÖ terör örgütü izlerini çok rahat bulabilirsiniz.

ÖLÜM TEHDİTLERİ ALIYOR

Sadece seçim kaybetme korkusu ile uydurulan bu yalan haberlerin, Fikret Ataman’ın hayatını olumsuz yönde nasıl etkileyeceğini umursamadan, onu halkın nezdinde itibarsızlaştıran, ölüm tehditleri dahi alacak seviye getiren bu zihniyeti de Ortahisar kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz.

YALAN VE UYDTURMA HABER

KTÜ’den iş insanı ve müze kurucusu Dursun Ali İnan’a vefa! KTÜ’den iş insanı ve müze kurucusu Dursun Ali İnan’a vefa!

Bu yalan ve uydurma haber birey olarak Fikret Ataman’ın T.C. Anayasası’ndan ve kanunlarından kaynaklı bireysel haklarına ve CHP’ne yönelik açık bir saldırıyı içermektedir.
Bu haber nedeniyle meclis üyesi adayımız Fikret Ataman başına gelebilecek bütün sorunlardan sorumlu olduğunuzu açıkça belirtiyor, hakkınızda bütün yasal işlemleri başlattığını bilmenizi istiyoruz” dedi.