Standard Liege’den Trabzonspor’a transfer olan ve fanatik Trabzonspor taraftarı olması ile gündeme gelen 19 yaşındaki Cihan Çanak, 61saat.com’un sorularını yanıtladı.

Belçika doğumlu, aslen Trabzon Maçkalı olan Cihan Çanak, Trabzonspor ile şampiyonluk hedeflediğini ifade etti.

Thomas Meunier’in yeni takımı belli oldu Thomas Meunier’in yeni takımı belli oldu

Trabzonspor’da orta saha, sağ ve sol kanatta görev alacağını belirten Cihan Çanak bordo mavili takıma olan sevgisinin ailesinden geldiğini vurguladı.

TRABZONSPOR’A TRANSFERİ

“Ben fanatik bir Trabzonspor taraftarıyım. Bu ailemden gelen bir sevda. Trabzonspor’dan teklif gelince hemen olumlu geri dönüş yaptım.”

61 NUMARALI FORMA

“61 numaralı formanın ağır olduğunu biliyorum. Sorumluluklarımın bilincindeyim. Ben bu formayı almak için hazırım. Zaten Standard Liege forması giyerken de 61 numarayı tercih etmiştim.”

TÜRKİYE’Yİ SEÇME NEDENİ

“Her zaman söylediğim gibi benin Türkiye’yi seçme nedenim yalnızca Trabzonspor.”

KARİYERİNİN KIRILMA ANI

“Standard Liege forması giyerken Gent’e karşı ilk maçımda asist yapmıştım. O benim kariyerimin kırılma anı diyebilirim.”

STADYUMDA DUYGULANDIM

“Daha önce Trabzonspor’un stadyumuna gelmiştim ama bu bir maç için değildi. O an bile stadyumu görünce duygulanmıştım.”

ABDÜLKADİR ÖMÜR

“Trabzonspor’a transferim sonrası Abdülkadir Ömür ile görüştüm. Bana bir sıkıntı olursa kendisini arayabileceğimi söyledi. Bu da beni mutlu etti.”

NWAKAEME, TREZEGUET VE ORSİC

“Çok kaliteli oyunculardan bahsediyoruz. Onlarla oynamak benim için büyük bir gurur olacak. Onlardan çok şey öğreneceğim. Onlarla çok ofansif bir oyun oynayacağımızı biliyorum.”

ABDULLAH AVCI

“Abdullah Avcı ile daha önce görüştüm. Belçika ile Türkiye arasında pek fark yok ama Türkiye’de daha çok taktik olduğunu gördüm. Belçika’da ise fiziksel güç daha ön planda.”

TRABZONSPOR’UN TEKLİFİ

“Trabzonspor’dan teklif gelince şoke oldum. Hemen babamla görüştüm. Sonrasında Emrah ağabey ile görüştüm ve transferim gerçekleşti.”

KALBİMDEKİNİ YANSITTIM

“Standard Liege forması giyerken bana bir video göstermişlerdi fakat orada Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe varken Trabzonspor yoktu. Ben de aslında sosyal medyada gündem olan o videoda kalbimdekini çıkardım. Çünkü benim takımım Trabzonspor.”

TRABZONSPOR’UN ŞAMPİYONLUĞU

“Şampiyonluk senesinde her maçta sahada olmak istedim. Hatta odamda büyük bir Trabzonspor bayrağı var. Trabzonspor şampiyon olunca bayrak ile dışarı çıktım ve kutlamalara katıldım.”

BAKASETAS FORMASI

“Bugüne kadar taraftar formalarımın arkasında hep ‘Cihan 61’ yazıyordu. İlk kez bir formamın arkasında Bakasetas ismi yazmıştı. Trabzon’da görevli bir ağabeyim hediye etmişti.

MİLLİ TAKIM

“Milli takımı tebrik ediyorum. Büyük bir başarı yakaladılar. Önümüzdeki dönem inşallah ben de kadroda yer alırım.”

TARAFTARLARIMIZ STADYUMA GELSİN

“Taraftarlarımızı stadyuma bekliyorum. İnşallah hep beraber kazanacağız.”

TRABZONSPOR ŞAMPİYON OLURSA…

“Trabzonspor ile şampiyonluk yaşarsam inanılmaz hisler içerisinde olacağım. Ağlarım ve her yere koşarım. Direkt babama ve anneme koşarım. Onlarla birlikte ağlarım.”

KAYNAK: 61SAAT HABER MERKEZİ

Editör: Çağrı Aktaş