Trabzon Ortahisar Belediye Meclisinde geçen ay kabul edilen ve Cumhur İttifakı 15 Meclis Üyesinin Trabzon İdare Mahkemesine başvurduğu 2024 Yılı Gelir Tarifesinde Değişiklik yapılması talebi bugün yeniden meclis gündemine geldi.

Toplamda 10 kalemde değişiklik yapılan 2024 Yılı Gelir Tarifesi, bu kez oy birliği ile kabul edildi. 

Gelir tarifesi görüşülmeden önce konuşan Meclis 1. Başkan Vekili Cüneyt Zorlu, “10’a yakın değişiklik yaptık. Arkadaşlarla beraber AK Parti ve MHP Grubuyla toplanıp 10’a yakın kalemde değişiklik yapıldı, indirim yapıldı. Bir tanesinde de arkadaşların kendi önerileriyle artış yapıldı. Amaç burada doğru yolu bulmaktı.

Kimseye kavga etmek, halka zulmetmek gibi amacımız yok. Gelir gider tablomuzu dengelemek zorundayız. Ortahisar Büyükşehir olduktan sonra ilçe belediyeleri ellerinde gelir getirici bundan başka bir şey yok. Onun için çaba gösteriyoruz. Her ay 40 - 50 milyon gibi parayı bulmak zorundayız. Böyle bir açığımız var. Bunu bulmak zorundayız. 

Ortahisar Belediyesi Büyükşehir'i mahkemeye verdi Ortahisar Belediyesi Büyükşehir'i mahkemeye verdi

Şunu da belirtmek gerekiyor. Neredeyse Türkiye’nin en ucuz ruhsat harcı verilen ilçesiyiz. Bu konuda arkadaşların çalışmaları vardı ancak bugüne kadar ertelendi. Bizde orta yolu bulmak zorundayız. Çaba göstermek bugüne geldi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. AK Parti, CHP ve MHP Grup üyelerine teşekkür ediyorum” dedi. 

Maddenin kabul edilmesinin ardından Cumhur İttifakı Meclis üyelerinin Trabzon İdare Mahkemesine verdikleri dilekçeyi geri çekmesi bekleniyor.

Editör: Hasan Tüncel