Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Beyler, bayanlar, şunu herkes bilsin. Biz bitti demeden hiçbir şey bitmedi, bitmeyecek" ifadelerini kullanarak partililere hitap etti. Erdoğan'ın bu sözleri, grup toplantısında coşkuyla karşılandı ve ayakta alkışlandı.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından gerçekleştirilen toplantıda Erdoğan, AK Parti'nin Türkiye'nin en dinamik partisi olduğunu vurgulayarak,

"AK Parti'nin oy oranları üzerinden bir taraf sevinç çığlıkları atıyor, bir taraf olumsuz tablo çiziyor. Bunlar AK Parti'nin nasıl bir parti olduğunu anlamamışlar. Biz seçmenin mesajını doğru okuruz, gerekeni yaparız, arızaları düzeltir, eksikleri giderir ve tekrar yola koyuluruz. Kimse sevinmesin, kimse umutlanmasın. Biz buradayız" dedi.

Elazığ'da 4 büyüklüğünde deprem Elazığ'da 4 büyüklüğünde deprem

Ayrıca Erdoğan, "Seçim sonuçlarını fırsat bilip AK Parti'nin dengelerini bozmaya çalışanları da gayet iyi görüyoruz" diyerek, "Milletimiz dışında hiç kimsenin yönlendirmesine ihtiyacımız yok. Buradan muhalefete de ekmek çıkmaz. Bakanlarımız, siz değerli milletvekillerimiz, bütün teşkilatımız bugünden itibaren halkımızın içine gireceğiz, başımız dik, özgüvenimiz tam biçimde milletimize hizmetimizi sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.