Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "AK Parti 21. Kuruluş Yıl Dönümü Programı" kapsamında canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.

ÖNÜMÜZDEKİ AY ANKARA'DA 2.ŞEHİR HASTANEMİZİ AÇIYORUZ

3 ayda bitirdiğimiz şehir hastanelerimiz var. Bunları biz yaptık. Bu tür hizmetleri yapmak AK Parti'ye yaraşır .Ankara'da 2.şehir hastanemizi açıyoruz. 

ŞİİRİ BAHANE EDENLERE PARTİ KURARAK YANIT VERDİK

Değerli dava ve yol arkadaşlarım. Cumhur ittifakında beraber yol yürüdüğümüz Sayın Devlet Bahçeli, misafirler sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Rabbime bana sizler gibi yol arkadaşları verdiği için hamd ediyorum. Bir idik 21 olduk. Birbirimize kardeş olduk. Millete hizmetkar olduk. Yad ellere girdiğimiz yüce gönüllere sevgi muhabbeti kalplere saçtık. Bundan 21 yıl önce bir 14 Ağustos günü 'Artık Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak' diyerek, AK Parti kuruluşu müjdesini paylaştık. Önümüzü şiir bahane ederek kesmek isteyenlere cevabımızı AK Parti'yi kurarak verdik.

BAŞKA YOLLARA SAPANLARA TEŞEKKÜR

AK Parti sandıktan hep yüzde 40-50 arasında oranlarla birinci çıkarmıştır. Cumhurbaşkanlığı ve halk oylamasında yüzde 69'lara kadar çıkmıştır. Türkiye'nin en sıkıntılı döneminde büyük davaya omuz veren her bir kardeşime şükranlarımı sunuyorum. Kuruluşundan bugüne görev yapmış, oy vererek partimize destek olmuş her bir kardeşime vatandaşıma teşekkür ediyorum. Ne sebeple olursa olsun kendine başka yollar çizenlere de geçmişteki hizmetleri için teşekkür ediyorum. Biz kendi yolumuzda ilerlemeyi sürdüreceğiz. Önümüzdeki yıl bu defa partimizle ilgili yıldönümünü Ankara Kapalı Spor Salonu'nda yapacağız.

"IRKÇI VE MEZHEPÇİ ZİHNİYETİN KARDEŞLİĞİMİZİ ZEDELEMESİNE MÜSADE ETMEYECEĞİZ"

AK Parti 21 yıl önce siyaset sahnesine adım atmakla yeni bir döneme imza atmıştır. 20 yılı da iktidarda geçmiştir. Asırlık eksikleri tamamlayarak, geleceğin dünyasının altyapısını kurduk. Projelerimizle damgamızı vurduk. 2023 seçimlerini de kazanarak taçlandıracağız. 2023 vizyonunu demokrasi ve kalkınmada dünyanın en büyükleri arasında yer alma üzerine inşa etmektedir. Bizi bu yoldan alı koyanlara izin vermeyeceğiz. Eski Türkiye hastalıkları ve tuzakları ile irtifa kaybettirilmesine rıza göstermeyeceğiz. Son günlerde ne idüğü belirsiz tipler tarafından körüklenmek istenen ırkçı ve mezhepçi nefretin milletimizin birliğini beraberliğini zedelemesine zinhar müsaade etmeyeceğiz. Kapı kapı dolaşarak muhalefetin yalanları karşısında hakkı yukarda tutarak yapacağız. Yol arkadaşlarımdan İbrahim'in ateşine su taşıyan karınca misali var gücüyle çalışmasını bekliyorum.

"TEK SERMAYESİ AK PARTİ HUSUMETİ OLANLAR, SADECE SOSYAL MEDYA MECRALARINDA REVAÇ BULUYOR"

Esasen bizim 2023 hedeflerimizin karşısına tek parti CHP'si devrinin zulüm ve sefalet uygulamalarını güzellemeleriyle çıkanlara artık kimse itibar etmiyor. Yine bizim 2053 vizyonumuzun karşısına inşa ettiğimiz eserleri yıkma, yaptığımız hizmetleri tersine döndürme vaadiyle çıkanlara kimse kulak vermiyor. Tek sermayesi Ak Parti, Cumhur İttifakı ve Tayyip Erdoğan husumeti olanlar, sadece her tarafı buram buram manipulasyon kokan sosyal medya mecralarında ve Türkiye düşmanı çevrelerde revaç buluyor. Tabi bir de bunların yanında PKK'sından FETÖ'süne tüm terör örgütleriyle, bunların sivil görünümlü uzantıları var.

AK Parti'den asgari ücrete zam açıklaması! Memur zammı ile benzer orantılı mı? AK Parti'den asgari ücrete zam açıklaması! Memur zammı ile benzer orantılı mı?

Şahsi hırslarının ürünü ajandaları sebebiyle, bunların kurduğu masaya payanda olanlara sadece acıyoruz.

19 şehir hastanesi yaptık. Ankara'da ikinci şehir hastanesini açacağız.

2023'ün ilk çeyreğinde TOGG otomobilimizi yollarda görmeye başlayacağız.

Ülkemizi büyütme esasına dayanan ekonomi modelimiz gerçekçi bir uygulama planına sahiptir.

KILIÇDAROĞLU'NA HASTANE TEPKİSİ

Eğitim öğretimi başarıyla gerçekleştiren hangi iktidar olmuştur. Biz olduk. Ben 75 kişilik sınıflarda okudum. Şimdi ise 20 kişilik sınıflarda yavrularımız, eğitim öğretim görüyor. 76 Üniversite işe devraldık şimdi 208 var. Üniversite olmayan il kalmadı. CHP faşist zihniyeti 'Ne gerek var' diyor. Bunların mantığı bu. Yanılmıyorsam Tatlıses'e sormuşlardı siz hangi üniversiteyi bitirdiniz, 'Oxford vardı da okumadık mı?' demişti. Biz bunu dedirtmek istemiyoruz. Artık öğrencilerin ayağına doçentlerimiz geliyor, bulundukları ilde dersini veriyor.

Kur garantili milli paradan bahsediyoruz ama bunu hazmedemiyorlar. İktisatçıların bazıları sahiplerine yaranmak için programımızı kötülüyor.