Çebi'den Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya'nın sözlerine yanıt! Çebi'den Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya'nın sözlerine yanıt!

AK Parti Genel Merkezinde gerçekleştirilen İl Başkanları toplantısında Trabzon İl Başkanının bazı talepleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ilettiği Başkan Erdoğan'ın da bu talepleri not aldırarak gereğinin yapılması talimatını verdiğini ifade etmiştik.

Basına kapalı bu toplantıdan gelen ilginç bir bilgi ise, diğer illerden gelen talepler esnasında özellikle büyük kayıplar yaşayan il başkanlarına Başkan Erdoğan'ın sert çıktığı seçim sonuçlarının hesabını sorduğu yönündeydi.

Peki Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu böyle bir muameleye maruz kaldı mı?

Edindiğimiz bilgilere göre Başkan Erdoğan söz alan Trabzon İl Başkanına herhangi bir şey dememiş. Diğer illere yaptığı sert çıkışı yapmamış,

Ortahisar gibi en önemli ilçenin ve yanında 3 tane daha ilçenin kaybedildiği Trabzon şehri ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın neden sert çıkmadığını düşünürsek.

Belli ki

Başkan Erdoğan Mumcu'nun seçim öncesi öneri,  tespit ve raporlarını iyi biliyor ve kayıplardan onu sorumlu tutmadığı için de herhangi bir eleştiri veya sorgulamada bulunmadı.

Editör: Serkan Kılınç