Bakan Murat Kurum, 'Gaziantep'te 900 binamız ağır hasarlı' Bakan Murat Kurum, 'Gaziantep'te 900 binamız ağır hasarlı'

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından sırasıyla tüm illere canlı bağlantı yaparak Muhtarlık Hizmet Binalarının temelini atan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sırada yanında her ikisi de Trabzonlu olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Bekir Aktürk yer aldı.

Trabzon’a bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar Kaykmakamı Gürkan Demirkale, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, Ortahisar İlçe Başkanı Selahattin Çebi, Trabzon Muhtarlar Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Özcelep, Soğuksu Mahallesi Muhtar Vekili Hacı Kamil Lakot karşıladı.

Trabzon’da ki Muhtarlık Hizmet Binasının temeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri ile butona basılarak atıldı.

Temel Atma töreni öncesinde ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri muhtarları heyecanlandırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah bu heyecanınızı görünce, bu coşkunuzu görünce Süleyman beye dedim ki biz bir de muhtarlar yasasını bir an önce bitirelim. İnşallah, onu da süratle bitirip, parlamentodan geçirelim” dedi.

Bu sözlerin ardından muhtarların Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı coşkulu bir şekilde alkışlaması ise dikkat çekti.