61SAAT HABER SERVİSİ - Trabzonspor Şampiyonlar Liginde, Danimarka’nın güçlü ekibi Kopenhag ile eşleşti.
Bu eşleşme her iki ülke de pek de memnun karşılanmadı. Kuraların en güçlü iki ekibinin karşı karşıya geleceği eşleşme ile ilgili Danimarka Basınında da dikkat çeken ifadeler yer aldı.

FCK İÇİN DAHA KÖTÜ OLAMAZDI

Danimarka’da yayın yapan Politiken Gazetesinin internet sitesinde,

Kura, FCK için daha kötü olamazdı başlığı atılan haberde, Cornelius’un fotoğrafı kullanıldı. Haberde Trabzonspor’un Danimarkalı oyuncuları Cornelius ve Larsen’e dikkat çekilirken, Kopenhag’un teknik direktörü Jess Thrup’un sözlerine yer verildi.

Ekran Resmi 2022-08-02 14.44.08

CORNELİUS’A DİKKAT ÇEKTİLER

Berlingske Gazetesinin internet sitesinde ise “FCK Şampiyonalar Liginde Trabzonspor ile karşı karşıya gelecek” başlığını attı. Haberde yine Cornelius’a yer verilirken “FC Kopenhag, Şampiyonlar Ligi Play Off turunda Türkiye şampiyonu Trabzonspor ile karşılaşacak” ifadelerine yer verildi.
Haberde ayrıca, “Danimarka şampiyonunu kura çekimi sonrası, Türkiye şampiyonu şeklinde zorlu bir rakip bekliyor. FCK’nin eski forveti Andreas Cornelius geçtiğimiz sezonu 15 golle Trabzonspor’un en skorer ismi olarak tamamladı” ifadelerine yer verildi.

Ekran Resmi 2022-08-02 14.53.30

Skivefolkeblad sitesi de  “FCK, Şampiyonlar Liginde Trabzonspor ile karşı karşıya gelecek” şeklinde aynı başlığı kullandı.