Deprem nedeniyle Campanharo’nun sözleşmesi sonlandırıldı

Kayserispor, Brezilyalı futbolcu Gustavo Campanharo’nun sözleşmesinin karşılıklı anlaşarak feshedildiğini duyurdu. Kayserispor yönetimi, depremler sonrasında ülkesine dönmek isteyen Campanharo’nun talebini değerlendirdi ve sözleşmeyi feshetti. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Campanharo'ya verdiği emekler için teşekkür edilerek kariyerinde başarılar dileyen ifadeler kullanıldı.

Kayserispor’un 2019-20 sezonu devre arasında transfer ettiği 30 yaşındaki ön libero Gustavo Campanharo, bu sezon sarı-kırmızılı formayla 25 maçta mücadele etti. Ancak ülkesinde yaşanan deprem felaketleri nedeniyle ailesiyle birlikte dönmek istediğini bildirdi. Yönetim kurulu, Campanharo'nun talebini değerlendirdikten sonra karşılıklı olarak sözleşmeyi sonlandırdı.

Campanharo, Kayserispor forması altında 90 karşılaşmada görev yaparken, sarı-kırmızılı kulüp tarafından verilen emekler için teşekkür edildi. Brezilyalı oyuncu, Kayserispor'dan ayrıldıktan sonra ülkesinin Internacional takımıyla sözleşme imzaladı.

Gustavo Campanharo'nun Kayserispor kariyeri sona ererken, Kayserispor yönetimi de oyuncuya verilen hizmetler için minnettar olduklarını ve gelecekteki kariyerinde başarılar dilediklerini belirtti.

Konuyla ilgili sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“3 yılı aşkın sürede, 90 karşılaşmada şanlı formamızı terleten profesyonel futbolcumuz Gustavo Campanharo, ülkemizde yaşanan deprem felaketleri nedeniyle ailesi ile birlikte ülkesine dönme kararını yönetim kurulumuza iletmiştir. Bu talebi kurulumuzda değerlendirilmiş ve sözleşmesi karşılıklı olarak sonlandırılmıştır. Campanharo'ya bugüne kadar verdiği emekler için teşekkür eder, kariyerinde başarılar dileriz.”
Deprem nedeniyle Campanharo’nun sözleşmesi sonlandırıldı
Editör: Hasan Tüncel