BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in karma eğitimi tartışmaya açan açıklamalarına destek verdi. Destici, Yusuf Tekin'in "Gerekirse kız okulları açılabilir" sözlerine tereddütsüz bir şekilde destek verdiğini belirtti.Ayrıca, sadece kadınların gidebildiği üniversitelerin ve her ilde sadece kadınlara hizmet veren şehir hastanelerinin açılması gerektiğini de ifade etti.

Destici'nin sosyal medyadan yayınladığı paylaşımında şu ifadelere yer verildi;

"Milli Eğitim Bakanımızın kız çocuklarımız için müstakil okullar açılmasıyla ilgili önerisine tereddütsüz katılıyor ve destekliyorum. Laiklik adı altında buna karşı çıkanların asıl niyetlerinin inanç-din düşmanlığı olduğunu biliyoruz. Binaenaleyh onların zırvalarına aldırmadan çalışmalar süratle başlatılarak önümüzdeki eğitim öğretim yılında hayata geçirilmelidir. Okullarımızın hangi türde ve ne şekilde olacağına TBMM, seçilmiş Cumhurbaşkanı ve hükümet, Çocuklarımızın hangi okula gideceğine de aileleri ve kendileri karar verir. Gerisi lafügüzaf…

Japonya’daki gibi kadın üniversiteleri de açmalıyız. Şehir hastanelerinden başlayarak her ile en az bir kadın hastanesi de planlamalıyız. Hayatımızı, eğitim sistemimizi, üniversitelerimizi ya da hastanelerimizi emperyalist batıya ya da sola göre dizayn etmek zorunda değiliz. İlim nerede ise gidip alırız. Lâkin, yöntemi kendi inanç ve kültür değerlerimize göre kurgulayıp uygulamalıyız."

Ekran Resmi 2023-07-14 12.34.46

Ekran Resmi 2023-07-14 12.35.05