Bakan Yerlikaya, bayram süresince 4 gün boyunca süren operasyonlarda toplam 707 ruhsatsız silahın ele geçirildiğini duyurdu. Operasyonda 519 ruhsatsız tabanca, 54 kurusıkıdan çevrilmiş tabanca, 6 uzun namlulu tüfek ve 128 ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Ayrıca 869 şüpheli hakkında işlem yapıldı.

Bakan Yerlikaya, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; ruhsatsız silah temin edenlerle de silah kaçakçılarıyla da mücadelemiz sizlerin duası ve desteğiyle kararlılıkla devam edecek." ifadelerini kullandı.

Mustafa Cumur, mezarı başında anıldı! Mustafa Cumur, mezarı başında anıldı!

Operasyon kapsamında İstanbul, Adana, Gaziantep, Ankara ve İzmir başta olmak üzere toplam 74 ilde evlerde, iş yerlerinde, halka açık alanlarda ve yol aramalarında aramalar yapıldı. İstanbul’da 97 tabanca ve 4 av tüfeği ele geçirilirken, 134 şüpheli gözaltına alındı. Adana'da 38 tabanca, Gaziantep'te 29 tabanca, Ankara'da 29 tabanca ve İzmir’de 24 tabanca ele geçirilen diğer iller oldu.

Operasyonları koordine eden valiler, kaymakamlar ve sahada görev yapan jandarma ve polis teşkilatı mensupları için Bakan Yerlikaya, "Kahraman jandarmamızı ve kahraman emniyetimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle." sözleriyle teşekkür etti.